خرید متیک (MATIC) | فروش Polygan | قیمت لحظه ای متیک، پالیگان

متیک

MATIC - MATIC
0.55تتر
1.628%

قیمت خرید متیک

قیمت فروش متیک

27,665تومان
27,390تومان
(15,471)

حجم معاملات متیک

241,400,210,002تومان
بالاترین قیمت (۲۴ ساعت گذشته)
29,058تومان
پایین‌ترین قیمت (۲۴ ساعت گذشته)
27,398تومان
گوش به زنگگوش به زنگ نوسانات در بازار باشید
🔵 خرید وفروش ارزیسریع، آسان و مطمئن
🔴 بیش از ۲۵۰۰ نوع ارزتنها صرافی در ایران
🟡 قیمت های منصفانهکمترین مقدار کارمزد
🟢 پشتیبانی ۲۴ ساعتهحتی در ایام تعطیل

درباره متیک

متیک با نماد Matic یکی از انواع ارزهای دیجیتال است که بلاکچین مختص به خود را ندارد و با استاندارد نگارش ERC20 بر بستر بلاکچین ETH قرار دارد. شبکه متیک یک راه حل مقیاس گذاری دو-لایه است که با استفاده از ابزارهای جانبی برای محاسبات غیر زنجیره ای ، مقیاس را بدست می آورد ، در عین حال امنیت دارایی را با استفاده از چارچوب پلاسما و یک شبکه غیرمتمرکز از معتبرهای اثبات سهام (PoS) تضمین می کند. هدف متیک این است که یک بستر قابل اعتماد باشد که توسعه دهندگان برنامه های غیر متمرکز را به روشی مطمئن و غیرمتمرکز مستقر و اجرا کنند.

پالیگان (Polygon) چیست؟

 

ارز متیک (Matic) در ابتدا با نام شبکه متیک یا Matic network در سال 2019 وارد بازار شد. در سال 2021 با توسعه و گسترش بیشتر این شبکه، به پالیگان (Polygon) تغییر نام داد و از آن زمان با این نام در بازار شناخته می‌شود. با این وجود باید بدانید که توکن بومی شبکه پالیگان، هنوز هم متیک (Matic) است و با این نام معامله می‌شود.

پالیگان (متیک) یکی از ارزهای مهم بازار به شمار می‌آید و یک پروتکل لایه دوم (layer 2 solution) است. پروتکل‌های لایه دوم به شبکه‌هایی گفته می‌شود که بلاک‌چین اختصاصی ندارند و روی یک بلاک‌چین دیگر سوار شده‌اند. این شبکه‌ها قصد دارند تا امکانات لایه اول را ارتقا دهند و باعث رشد و پیشرفت آنها شوند. پالیگان یا متیک هم برای ارتقای شبکه اتریوم ایجاد شده‌است و قصد بالابردن سرعت و کاهش کارمزد تراکنش‌های شبکه اتریوم را دارد. علاوه بر این، پالیگان توانسته شبکه‌ای از بلاک‌چین‌ها را ایجاد کند که بتوانند با هم ارتباط برقرار کنند. پولکادات و کاردانو از رقبای اصلی پالیگان (ماتیک) به شمار می‌آیند، با این تفاوت که این دو، بلاک‌چین اختصاصی خود را دارند و روی اتریوم نیستند.

 

چقدر متیک (Matic) در چرخه وجود دارد؟

 

 ارز متیک (پالیگان) یکی از ارزهای دیجیتالی‌ است که عرضه خود را محدود کرده‌است. به این معنی که عرضه متیک سقف مشخصی دارد و این سقف در حدود 10 میلیارد توکن است. در حال حاضر بیش از 8 میلیارد توکن متیک وارد چرخه شده‌است. ارزهایی که سقفِ عرضه مشخصی دارند، می‌توانند در آینده باارزش‌تر به نظر برسند. چرا که هرچه عرضه یک توکن محدودتر شود، باعث کمیاب شدن آن و در نتیجه باارزش‌تر شدن این توکن می‌شود.

در حراج ابتدایی این توکن در سال 2017 که به صورت خصوصی و برای سرمایه‌گذاران اولیه انجام شد، حدود 3.8 درصد از کل توکن‌ها صادر شد. در سال 2019 و در طی فرآیند عرضه اولیه آن (IEO)، 19 درصد دیگر از توکن‌ها صادر شدند و در اختیار عموم قرار گرفتند.  بقیه توکن‌ها به قرار زیر صادر خواهند شد و به افراد اختصاص داده می‌شوند:

  • 16 درصد از کل عرضه پالیگان، به تیم توسعه دهنده اختصاص می‌یابد
  • 4 درصد از آن به مشاوران داده می‌شود.
  • 12 درصد از توکن‌ها مربوط به عملیات شبکه پالیگان (متیک) است.
  • 21.86 درصد به موسسه پالیگان اختصاص می‌یابد.
  • 23.33 درصد از توکن‌های نیز وارد اکوسیستم پالیگان‌ (متیک) می‌شود.

 

تاریخچه قیمت متیک (Matic)

 

متیک در سال 2019 طی فرآیند عرضه اولیه صرافی با قیمت اولیه 0.00263 دلار وارد بازار شد. این ارز در سال اول به یک دلار نرسید و در ماه می همین سال، کمترین قیمت خود را در 0.0032210 دلار تجربه کرد. ماتیک در سال 2019 با حدود 310 درصد رشد، قیمت 0.0138009 دلاری را نیز تجربه کرد.

با این حال بهترین سال برای ماتیک، سال 2021 بود؛ سالی که برای همه ارزهای دیجیتال سالی پربار و پربازده به شمار آمد و یکی بهترین بازارهای گاویِ سالهای اخیرِ ارزهای دیجیتال شناخته می‌شود. در سال 2021 ماتیک (matic) به بیشترین قیمت خود رسید و تا 2.92 دلار رشد داشت. در این سال قیمت میانگین ماتیک 1.07 دلار بود.  

 

رشد پالیگان با NFT ها

 

یکی از نقاط مثبت شبکه پالیگان (ماتیک سابق) افزایش مینت یا ایجاد NFT ها بر روی شبکه آن است. پالیگان در حال حاضر محبوبیت زیادی برای شرکت‌ها و افراد مشهور پیدا کرده‌است تا توکن‌های غیرمثلی خود را بر روی آن ضرب کرده و وارد بازار کنند. شرکت‌های بزرگی مانند والت دیزنی، در سال 2022، NFT های خود را روی شبکه پالیگان ایجاد کردند، همچنین دونالد ترامپ اخیرا کالکشن توکن‌های غیرمثلی خود را روی پالیگان ایجاد کرد. این کالکشن محبوبیت زیادی پیدا کرد و به قیمت چند میلیون دلار به فروش رفت.

یکی از مزایای اصلی پالیگان برای ایجاد NFT ها، استقرار آن بر روی بلاک‌چین اتریوم است. اتریوم اولین بلاک‌چینی بود که NFT ها را با استانداردی به خصوص به وجود آورد. مشکل اصلی ایجاد توکن‌های غیرمثلی بر روی اتریوم، کند بودن و بالا بودن کارمزد شبکه آن است. اما پالیگان این مشکل را برطرف کرده‌است و با افزایش سرعت تراکنش‌ها و کارمزد آنها، راهکاری ساده و کم هزینه را برای کاربران به وجود آورده‌است تا NFT  های خود را به سرعت و با کارمزدی بسیار کم ایجاد یا مینت کنند.

خرید متیک

ارز دیجیتال متیک یکی از ارزهای مهم و پرمعامله بازار است. به دلیل محدودیت‌های بین‌المللی، صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی بهترین انتخاب، برای خرید متیک به شمار می‌آیند. صرافی ارز دیجیتال بیت برگ، محیطی ساده و کاربردی را برای شما فراهم کرده تا بتوانید متیک خود را به صورتی امن و سریع و با بهترین قیمت خریداری کنید. برای خرید متیک در صرافی بیت برگ، کافیست ابتدا ثبت نام و سپس احراز هویت کنید. پس از طی این مراحل می‌توانید با کمترین کارمزد و در سریع‌ترین زمان، سفارش خرید متیک خود را ثبت کرده و پس از پرداخت وجه، آن را در کیف پول خود دریافت کنید. صرافی بیت برگ یک صرافی OTC است، یعنی هیچ گاه متیک خریداری شده را نزد خود نگه نمی‌دارد و سریعا به کیف پول شما منتقل می‌کند. در نتیجه دارایی دیجیتالی شما همیشه امن می‌ماند و خطری آن را تهدید نخواهد کرد.

فروش متیک

فروش متیک در صرافی بیت برگ به صورت سریع و با بهترین قیمت صورت می‌گیرد. برای فروش متیک، مقدار متیک مورد نظر خود را به آدرس صرافی منتقل می‌کنید و پس از انجام سفارش، مبلغ فروش به صورت آنی به کیف پول ریالی شما واریز می‌شود. واریز از کیف پول ریالی به حساب بانکی نیز، در بیش از 10 بانک طرف قرارداد، به صورت آنی انجام می‌شود. فروش متیک در صرافی بیت برگ برای شما هزینه‌ای ندارد و کارمزد فروش متیک در بیت برگ رایگان می‌باشد. تهدید نخواهد کرد.

تبدیل متیک

خرید و فروش متیک در بیت برگ به صورت ریالی است، اما با سرویس تبدیل ارز، می‌توانید متیک خود را به هر ارز دیگری تبدیل کنید. با این سرویس کارمزد کمتری می‌پردازید و ارز ریال را به عنوان واسطه حذف می‌کنید. به عنوان مثال برای تبدیل متیک به تتر، نیاز نیست که ابتدا متیک خود را بفروشید و با پول فروش آن تتر خریداری کنید، بلکه به صورت مستقیم، متیک خود را به تتر تبدیل می‌کنید. امکان تبدیل بیت کوین به ده ها ارز دیجیتال وجود دارد و هزینه معاملات شما بسیار پایین آمده است. کارمزد تبدیل متیک بابت هر معامله 0.2 درصد کارمزد تبدیل + کارمزد شبکه می باشد.

کیف پول متیک

برای ذخیره متیک، گزینه‌های زیادی پیش روی شماست. صرافی بیت برگ برای حفاظت از متیک شما، آن را نزد خود نگه نمی‌دارد و به کیف پول شما انتقال می‌دهد. کیف پول‌های مختلفی در بازار وجود دارند و می‌توانید براساس نیاز و موارد استفاده خود از آنها استفاده کنید. کیف پول‌های نرم‌افزاری متیک مانند تراست ولت، یکی از گزینه‌های بسیار مورد استفاده و با امنیت بالا برای نگهداری و جا به جایی متیک است. تراست ولت رایگان است و برای استفاده از آن هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنید. کیف‌پول‌های سخت افزاری متیک نیز، امن‌تر هستند، اما برای داشتن آنها باید هزینه پرداخت کنید. هیچ گاه متیک خود را در کیف پول‌های صرافی‌ها که به عنوان کیف پول گرم نیز شناخته می‌شوند، ذخیره نکنید. با این کار اختیار دارایی خود را به صرافی‌ها می‌سپارید و ریسک از دست رفتن دارایی شما بالا می‌رود.

قیمت متیک

قیمت متیک در بازار ارزهای دیجیتال به عوامل مختلفی بستگی دارد. عوامل مهم فاندامنتال، اقتصادی و سیاسی در نوسان قیمتی متیک تاثیرگذارند. یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در قیمت متیک، میزان عرضه و تقاضاست. با بالاتر رفتن عرضه متیک قیمت آن کاهش می‌یابد و برعکس. برای اطلاع از قیمت متیک و تاریخچه قیمتی آن، می‌توانید از سرویس قیمت لحظه‌ای بیت برگ استفاده کنید و قیمت متیک را به صورت تتری و ریالی دنبال کنید. همچنین سرویس گوش به زنگ بیت برگ این امکان را برای شما فراهم آورده تا محدوده‌های مهم قیمتی متیک را مشخص کنید و از رسیدن قیمت به این محدوده‌ها باخبر شوید.
سوالات متداول

متیک چیست؟

متیک با نماد Matic یکی از انواع ارزهای دیجیتال است که بلاکچین مختص به خود را ندارد و با استاندارد نگارش ERC20 بر بستر بلاکچین ETH قرار دارد.

بهترین کیف پول برای نگهداری متیک Matic کدام است؟

از بین کیف پول هایی که ارز MATIC را پشتیبانی می‌کنند، کیف پول Trust wallet کیف پول سرد رسمی بایننس است که پیشنهاد میکنیم از آن استفاده کنید.

از کجا متیک MATIC بخرم؟

بیت برگ اولین صرافی آنلاین خرید و فروش ارزهای دیجیتال بدون واسطه در ایران است، شما می‌توانید به راحتی با طی فرایند خرید در بیت برگ، MATIC بخرید.

بیت گپ

نظرات و تحلیل‌های خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

نقشه گنج

نقشه گنج

نقشه‌ی الماس‌های مخفی شده:

معرفی ارز

نمودار ساده

نمودار پیشرفته

نمودار تحلیل تکنیکال

انتهای بخش گوش‌به‌زنگ

تماشای کامل ویدیو

متن اصلی صفحه

سوالات متداول

نظرات بیت گپ

انتهای صفحه


بیت برگAll rights reserved - © Copyright 2023