خرید پولکادات DOT | فروش سریع Polkadot | قیمت ارز دیجیتال پولکادات

پولکادات

DOT - Polkadot
7.528تتر
8.37%

قیمت پولکادات

418,556تومان
(28,224)

حجم معاملات پولکادات

269,148,669,583تومان
بالاترین قیمت (۲۴ ساعت گذشته)
418,946تومان
پایین‌ترین قیمت (۲۴ ساعت گذشته)
381,082تومان
گوش به زنگگوش به زنگ نوسانات در بازار باشید
🔵 خرید وفروش ارزیسریع، آسان و مطمئن
🔴 بیش از ۲۵۰۰ نوع ارزتنها صرافی در ایران
🟡 قیمت های منصفانهکمترین مقدار کارمزد
🟢 پشتیبانی ۲۴ ساعتهحتی در ایام تعطیل

درباره پولکادات

پولکادات با نماد DOT یکی از انواع ارزهای دیجیتال است که مشابه با ارز دیجیتال بیت کوین یک شبکه پرداخت متن باز مبتنی بر بلاک چین است. Polkadot یک پروتکل چند زنجیره ای منبع باز است که انتقال زنجیره ای هر نوع داده یا دارایی ، نه فقط رمزها را تسهیل می کند ، در نتیجه طیف گسترده ای از زنجیره های بلوکی با یکدیگر قابل همکاری هستند.

این قابلیت همکاری به دنبال ایجاد یک وب کاملاً غیرمتمرکز و خصوصی است که توسط کاربران آن کنترل می شود و ایجاد برنامه ها ، موسسات و خدمات جدید را ساده می کند.

پروتکل Polkadot زنجیره های عمومی و خصوصی ، شبکه های بدون اجازه، سخنورها و فن آوری های آینده را به هم متصل می کند ، به این زنجیره بلوک های مستقل اجازه می دهد تا اطلاعات و معاملات را از طریق زنجیره واسط Polkadot بدون نیاز به اعتماد به اشتراک بگذارند.
 

معرفی توکن دات (DOT) توکن بومی شبکه پولکادات (Polkadot)

 

توکن بومی شبکه پولکادات، دات (DOT) نام دارد. این توکن سه وظیفه اصلی برعهده دارد که عبارتند از؛

  1. حاکمیت: کسانی که توکن دات (DOT) را هولد و نگهداری می‌کنند، کنترل شبکه پولکادات را در دست دارند. همه امکانات و امتیازات در اختیار آنهاست، در حالی که در شبکه‌هایی با مکانیزم اثبات کار، ماینرها شبکه را در اختیار داشتند. هولدرهای توکن دات (DOT) می‌توانند اتفاقات مختلف را در شبکه مدیریت کنند، مثلا تصمیم‌گیری در مورد آپدیت‌های جدید شبکه یا تعمیرات مربوط به آن.
  2.  استیک کردن: سرمایه‌گذاران می‌توانند توکن دات را استیک کنند و از این طریق هم امنیت شبکه تامین کرده و هم به دلیل همکاریشان پاداش دریافت کنند. سیستم پیشرفته استیکینگ پولکادات، باعث ماکزیمم شدن فضای غیرمتمرکز آن می‌شود. با استیکینگ پولکادات، به بازیگران خوب پاداش داده می‌شود و بازیگران بد تنبیه می‌شوند.
  3. اتصال پاراچین‌ها (Parachain): پاراچین‌ها، زنجیره‌های موازی و جدیدی هستند که در شبکه پولکادات به وجود می‌آیند. پولکادات فضایی را فراهم کرده‌است که در آن زنجیره‌های مختلفی ایجاد شوند و بتوانند به خوبی با هم ارتباط برقرار کنند. یکی از قابلیت‌های توکن دات (DOT) اتصال و برقراری ارتباط میان این پاراچین‌هاست. از طرفی پاراچین‌هایی که مورد استفاده قرار نمی‌گیرند و از چرخه خارج شده‌اند، توسط توکن‌های دات شناسایی و حذف می‌شوند.

 

تاریخچه قیمت پولکادات (Polkadot)

 

ارز دیجیتال پولکادات (Polkadot)، توکن بومی خود یعنی دات (DOT) را برای اولین بار در پایان سال 2017 عرضه اولیه کرد. قیمت پولکادات در این عرضه اولیه 0.29 دلار بود و حدود 2.24 میلیون توکن دات (DOT) عرضه شد. دومین عرضه اولیه یا ICO در اواسط سال 2020 اتفاق افتاد. در عرضه اولیه دوم، قیمت پولکادات 1.25 دلار بود و 342080 عدد توکن دات (DOT) فروخته شد.

اگر نگاهی به تاریخچه قیمت پولکادات بیندازیم، می‌بینیم که سال 2021 بهترین سال برای این ارز بوده‌است. در اواخر سال 2020 و اوایل سال 2021، پولکادات روند صعودی خود را شروع کرد و از قیمت 4 دلاری در ماه دسامبر سال 2020 برای اولین بار به قیمت 49 دلاری در ماه می سال 2021 رسید. با این حال این پایان کار نبود. پس از رسیدن به این قیمت، پولکادات روند کاهشی در پیش گرفت و تا 10 دلار نیز رسید. اما دوباره در میانه تابستان 2021 روند رو به بالای خود را شروع کرد و در ماه نوامبر سال 2021 به سقف قیمتی خود در 54 دلار رسید.

از آن زمان تاکنون که در اوایل سال 2023 به سر می‌بریم، پولکادات (Polkadot) مانند دیگر ارزهای دیجیتال در زمستان کریپتو به سر می‌برد و روندی نزولی را در پیش گرفته‌است. در حال حاضر قیمت این ارز و توکن بومی آن یعنی دات (DOT) در محدوده 4 دلاری در نوسان است.

 

اجزای شبکه پولکادات (Polkadot)

 

شبکه پولکادات از 4 قسمت اصلی تشکیل شده‌است:

  1. زنجیره اصلی یا رله چین (Relay Chain): قلب پولکادات همین زنجیره اصلی یا به عبارت دیگر رله چین است. این زنجیره فواید زیادی را به ارمغان می‌آورد؛ یک اینکه اجماع را در شبکه برقرار می‌سازد، باعث تعامل‌پذیری میان زنجیره‌های دیگر می‌شود و امنیت را در کل اکوسیستم پولکادات برقرار می‌سازد.
  2. پاراچین‌ها (Parachain): پاراچین‌ها زنجیره‌های مجزایی هستند که توکن خود را دارند و برای موارد استفاده متفاوتی ایجاد شده‌اند.
  3. پاراتِرِدها (Parathread) : پاراتردها مانند پاراچین‌ها هستند، با این تفاوت که انعطاف بیشتری دارند و راحت‌تر با اجزای دیگر ارتباط برقرار می‌کنند.
  4. پل‌ها یا (Bridges): به پاراچین‌ها و پاراتردها اجازه می‌دهند تا با دیگر بلاک‌چین‌های بیرون از شبکه، مانند اتریوم ارتباط برقرار کنند.

خرید پولکادات

ارز دیجیتال پولکادات یکی از ارزهای مهم و پرمعامله بازار است. به دلیل محدودیت‌های بین‌المللی، صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی بهترین انتخاب، برای خرید پولکادات به شمار می‌آیند. صرافی ارز دیجیتال بیت برگ، محیطی ساده و کاربردی را برای شما فراهم کرده تا بتوانید پولکادات خود را به صورتی امن و سریع و با بهترین قیمت خریداری کنید. برای خرید پولکادات در صرافی بیت برگ، کافیست ابتدا ثبت نام و سپس احراز هویت کنید. پس از طی این مراحل می‌توانید با کمترین کارمزد و در سریع‌ترین زمان، سفارش خرید پولکادات خود را ثبت کرده و پس از پرداخت وجه، آن را در کیف پول خود دریافت کنید. صرافی بیت برگ یک صرافی OTC است، یعنی هیچ گاه پولکادات خریداری شده را نزد خود نگه نمی‌دارد و سریعا به کیف پول شما منتقل می‌کند. در نتیجه دارایی دیجیتالی شما همیشه امن می‌ماند و خطری آن را تهدید نخواهد کرد.

فروش پولکادات

فروش پولکادات در صرافی بیت برگ به صورت سریع و با بهترین قیمت صورت می‌گیرد. برای فروش پولکادات، مقدار پولکادات مورد نظر خود را به آدرس صرافی منتقل می‌کنید و پس از انجام سفارش، مبلغ فروش به صورت آنی به کیف پول ریالی شما واریز می‌شود. واریز از کیف پول ریالی به حساب بانکی نیز، در بیش از 10 بانک طرف قرارداد، به صورت آنی انجام می‌شود. فروش پولکادات در صرافی بیت برگ برای شما هزینه‌ای ندارد و کارمزد فروش پولکادات در بیت برگ رایگان می‌باشد. تهدید نخواهد کرد.

تبدیل پولکادات

خرید و فروش پولکادات در بیت برگ به صورت ریالی است، اما با سرویس تبدیل ارز، می‌توانید پولکادات خود را به هر ارز دیگری تبدیل کنید. با این سرویس کارمزد کمتری می‌پردازید و ارز ریال را به عنوان واسطه حذف می‌کنید. به عنوان مثال برای تبدیل پولکادات به تتر، نیاز نیست که ابتدا پولکادات خود را بفروشید و با پول فروش آن تتر خریداری کنید، بلکه به صورت مستقیم، پولکادات خود را به تتر تبدیل می‌کنید. امکان تبدیل بیت کوین به ده ها ارز دیجیتال وجود دارد و هزینه معاملات شما بسیار پایین آمده است. کارمزد تبدیل پولکادات بابت هر معامله 0.2 درصد کارمزد تبدیل + کارمزد شبکه می باشد.

کیف پول پولکادات

برای ذخیره پولکادات، گزینه‌های زیادی پیش روی شماست. صرافی بیت برگ برای حفاظت از پولکادات شما، آن را نزد خود نگه نمی‌دارد و به کیف پول شما انتقال می‌دهد. کیف پول‌های مختلفی در بازار وجود دارند و می‌توانید براساس نیاز و موارد استفاده خود از آنها استفاده کنید. کیف پول‌های نرم‌افزاری پولکادات مانند تراست ولت، یکی از گزینه‌های بسیار مورد استفاده و با امنیت بالا برای نگهداری و جا به جایی پولکادات است. تراست ولت رایگان است و برای استفاده از آن هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنید. کیف‌پول‌های سخت افزاری پولکادات نیز، امن‌تر هستند، اما برای داشتن آنها باید هزینه پرداخت کنید. هیچ گاه پولکادات خود را در کیف پول‌های صرافی‌ها که به عنوان کیف پول گرم نیز شناخته می‌شوند، ذخیره نکنید. با این کار اختیار دارایی خود را به صرافی‌ها می‌سپارید و ریسک از دست رفتن دارایی شما بالا می‌رود.

قیمت پولکادات

قیمت پولکادات در بازار ارزهای دیجیتال به عوامل مختلفی بستگی دارد. عوامل مهم فاندامنتال، اقتصادی و سیاسی در نوسان قیمتی پولکادات تاثیرگذارند. یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در قیمت پولکادات، میزان عرضه و تقاضاست. با بالاتر رفتن عرضه پولکادات قیمت آن کاهش می‌یابد و برعکس. برای اطلاع از قیمت پولکادات و تاریخچه قیمتی آن، می‌توانید از سرویس قیمت لحظه‌ای بیت برگ استفاده کنید و قیمت پولکادات را به صورت تتری و ریالی دنبال کنید. همچنین سرویس گوش به زنگ بیت برگ این امکان را برای شما فراهم آورده تا محدوده‌های مهم قیمتی پولکادات را مشخص کنید و از رسیدن قیمت به این محدوده‌ها باخبر شوید.
سوالات متداول

بهترین کیف پول برای نگهداری DOT کدام است؟

از بین کیف پول هایی که ارز DOT را پشتیبانی می‌کنند، کیف پول Trust wallet کیف پول سرد رسمی بایننس است که پیشنهاد میکنیم از آن استفاده کنید.

از کجا DOT بخریم؟

بیت برگ اولین صرافی آنلاین خرید و فروش ارزهای دیجیتال بدون واسطه در ایران است، شما می‌توانید به راحتی با طی فرایند خرید در بیت برگ، DOT بخرید.

بیت گپ

نظرات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید


بیت برگAll rights reserved - © Copyright 2023