خرید و فروش و نگهداری اتریوم کلاسیک  ETC |   Ethereum Classic

اتریوم کلاسیک

ETC - Ethereum Classic
23.281تتر
1.74%

قیمت اتریوم کلاسیک

1,320,032تومان
(31,151)

حجم معاملات اتریوم کلاسیک

224,043,275,376تومان
بالاترین قیمت (۲۴ ساعت گذشته)
1,327,006تومان
پایین‌ترین قیمت (۲۴ ساعت گذشته)
1,276,373تومان
گوش به زنگگوش به زنگ نوسانات در بازار باشید
🔵 خرید وفروش ارزیسریع، آسان و مطمئن
🔴 بیش از ۲۵۰۰ نوع ارزتنها صرافی در ایران
🟡 قیمت های منصفانهکمترین مقدار کارمزد
🟢 پشتیبانی ۲۴ ساعتهحتی در ایام تعطیل

درباره اتریوم کلاسیک

اتریوم کلاسیک با نماد ETC یکی از انواع ارزهای دیجیتال است که مشابه با ارز دیجیتال بیت کوین یک شبکه پرداخت متن باز مبتنی بر بلاک چین است. اتریوم کلاسیک یک پلتفرم محاسباتی متن باز مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین است که دارای قابلیت پشتیبانی از قراردادهای هوشمند میباشد. این پلتفرم یک ماشین مجازی تورینگ کامل غیرمتمرکز یعنی ماشین مجازی اتریوم (EVM) را فراهم می کند که می تواند قراردادهای هوشمند را با استفاده از شبکه بین المللی نودهای عمومی اجرا کند. 

تفاوت اتریوم کلاسیک با اتریوم

 

اتریوم کلاسیک (Ethereum Classic) در واقع یک هارد فورک از بلاک‌چین اتریوم است که در سال 2016 به وجود آمد. اتریوم کلاسیک تمام قابلیت‌های اتریوم، مانند پشتیبانی از قراردادهای هوشمند و همچنین ایجاد اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز یا DApps را روی خود دارد. تفاوت اصلی آن با اتریوم این است که اتریوم کلاسیک نسخه اصلی و اولیه اتریوم است که به دلیل رای مثبت سرمایه‌گذاران اولیه، به زنده بودن خود ادامه داد.

در سال 2016 که اتریوم کلاسیک به وجود آمد، یک حمله به شبکه اتریوم شد که حدود 3.6 میلیون اتریوم را به سرقت برد. در این زمان، یک DAO یا سازمان خودگردان غیرمتمرکز به وجود آوردند تا در مورد ادامه حیات اتریوم به همان شکل تصمیم‌گیری کنند یا اینکه کل اتریوم را به صورت اولیه بازگردانی کنند. تصمیم این سازمان بر این شد که نسخه اولیه اتریوم از بین نرود و به صورت اتریوم کلاسیک با نماد ETC در بازار وجود داشته باشد.

اتریوم کلاسیک و اتریوم، هرکدام برنامه‌های متفاوتی برای آینده خود در نظر گرفته‌اند. اتریوم کلاسیک (ETC) هنوز هم با مکانیزم اجماع اثبات کار، ماین می‌شود و تراکنش‌های جدید را تایید می‌کند و برنامه‌ای برای انتقال به مکانیزم اثبات سهام ندارد. با این حال اتریوم (ETH) در حال ارتقای شبکه خود است و قرار است به اتریوم 2.0 تبدیل شود. مکانیزم اجماع اتریوم در حال حاضر به مکانیزم اثبات سهام انتقال یافته است و ارتفاهای بیشتری نیز در راه است.

 

بنیانگذاران اتریوم کلاسیک چه کسانی هستند؟

 

به دلیل اینکه اتریوم کلاسیک درواقع همان اتریوم اولیه است، بنیانگذاران اصلی آن نیز، ویتالیک بوترین و آقای گوین وود (Gavin Wood) هستند. در حال حاضر نیز تیم مشخصی برای توسعه اتریوم کلاسیک وجود ندارد. توسعه‌دهندگان آن عنوان کرده‌اند که تیم اتریوم کلاسیک در حال حاضر جامعه فعالان آن است و هرکسی بخواهد می‌تواند در توسعه ان شرکت کند.

چون سازمان اتریوم کلاسیک، کاملا داوطلبانه و غیرانتفاعی است، توسعه‌دهندگان آن گفته‌اند که قصد ندارند از آن سودی کسب کنند. کاربران اتریوم کلاسیک برای تراکنش‌های خود در این شبکه کارمزد پرداخت می‌کنند و ماینرها نیز این کارمزد را به عنوان پاداش تایید تراکنش‌ها دریافت می‌کنند.

 

چقدر اتریوم کلاسیک در چرخه وجود دارد؟

 

در حال حاضر حدود 139 میلیون اتریوم کلاسیک ETC در چرخه وجود دارد. اتریوم کلاسیک نیز مانند بیت کوین، سقف عرضه دارد. به این معنا که کل اتریوم‌های کلاسیکی که وارد بازار خواهند شد محدودند. سقف عرضه اتریوم کلاسیک 210 میلیون و 700 هزار عدد می‌باشد که 10 برابر بیت کوین است. پاداش بلاک‌های ماین شده اتریوم کلاسیک نیز مانند بیت‌کوین، در طول زمان کاهش پیدا می‌کنند.  آخرین بار در ماه آوریل سال 2022 پاداش بلاک از 3.2 ETC به 2.56 ETC کاهش یافت.

 

تاریخچه قیمت اتریوم کلاسیک

 

اتریوم کلاسیک، سفر خود را در بازار ارزهای دیجیتال با قیمتی در حدود یک دلار شروع کرد. این ارز در سال 2017 با رشد خوبی مواجه شد و به سقف قیمتی 22 دلاری رسید. رشد اتریوم کلاسیک در سال بعد نیز ادامه داشت و در اوایل سال 2018، اتریوم کلاسیک قیمت 40 دلاری را نیز لمس کرد. با شروع زمستان کریپتو در سالهای بعد، اتریوم کلاسیک نیز از باد سرد و ریزش بازار بی نصیب نماند و تا میانه‌های سال 2021 رشد زیادی را شاهد نبود. با این وجود ماه می سال 2021، برای اتریوم کلاسیک بسیار خوشایند بود و این ارز رشد چشمگیری را تجربه کرد و به سقف قیمتی خود در 120 دلار رسید. در حال حاضر روند قیمتی ETC هنوز در فاز کاهشی به سر می‌برد و در حدود 16 دلار معامله می‌شود.  

خرید اتریوم کلاسیک

ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک یکی از ارزهای مهم و پرمعامله بازار است. به دلیل محدودیت‌های بین‌المللی، صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی بهترین انتخاب، برای خرید اتریوم کلاسیک به شمار می‌آیند. صرافی ارز دیجیتال بیت برگ، محیطی ساده و کاربردی را برای شما فراهم کرده تا بتوانید اتریوم کلاسیک خود را به صورتی امن و سریع و با بهترین قیمت خریداری کنید. برای خرید اتریوم کلاسیک در صرافی بیت برگ، کافیست ابتدا ثبت نام و سپس احراز هویت کنید. پس از طی این مراحل می‌توانید با کمترین کارمزد و در سریع‌ترین زمان، سفارش خرید اتریوم کلاسیک خود را ثبت کرده و پس از پرداخت وجه، آن را در کیف پول خود دریافت کنید. صرافی بیت برگ یک صرافی OTC است، یعنی هیچ گاه اتریوم کلاسیک خریداری شده را نزد خود نگه نمی‌دارد و سریعا به کیف پول شما منتقل می‌کند. در نتیجه دارایی دیجیتالی شما همیشه امن می‌ماند و خطری آن را تهدید نخواهد کرد.

فروش اتریوم کلاسیک

فروش اتریوم کلاسیک در صرافی بیت برگ به صورت سریع و با بهترین قیمت صورت می‌گیرد. برای فروش اتریوم کلاسیک، مقدار اتریوم کلاسیک مورد نظر خود را به آدرس صرافی منتقل می‌کنید و پس از انجام سفارش، مبلغ فروش به صورت آنی به کیف پول ریالی شما واریز می‌شود. واریز از کیف پول ریالی به حساب بانکی نیز، در بیش از 10 بانک طرف قرارداد، به صورت آنی انجام می‌شود. فروش اتریوم کلاسیک در صرافی بیت برگ برای شما هزینه‌ای ندارد و کارمزد فروش اتریوم کلاسیک در بیت برگ رایگان می‌باشد. تهدید نخواهد کرد.

تبدیل اتریوم کلاسیک

خرید و فروش اتریوم کلاسیک در بیت برگ به صورت ریالی است، اما با سرویس تبدیل ارز، می‌توانید اتریوم کلاسیک خود را به هر ارز دیگری تبدیل کنید. با این سرویس کارمزد کمتری می‌پردازید و ارز ریال را به عنوان واسطه حذف می‌کنید. به عنوان مثال برای تبدیل اتریوم کلاسیک به تتر، نیاز نیست که ابتدا اتریوم کلاسیک خود را بفروشید و با پول فروش آن تتر خریداری کنید، بلکه به صورت مستقیم، اتریوم کلاسیک خود را به تتر تبدیل می‌کنید. امکان تبدیل بیت کوین به ده ها ارز دیجیتال وجود دارد و هزینه معاملات شما بسیار پایین آمده است. کارمزد تبدیل اتریوم کلاسیک بابت هر معامله 0.2 درصد کارمزد تبدیل + کارمزد شبکه می باشد.

کیف پول اتریوم کلاسیک

برای ذخیره اتریوم کلاسیک، گزینه‌های زیادی پیش روی شماست. صرافی بیت برگ برای حفاظت از اتریوم کلاسیک شما، آن را نزد خود نگه نمی‌دارد و به کیف پول شما انتقال می‌دهد. کیف پول‌های مختلفی در بازار وجود دارند و می‌توانید براساس نیاز و موارد استفاده خود از آنها استفاده کنید. کیف پول‌های نرم‌افزاری اتریوم کلاسیک مانند تراست ولت، یکی از گزینه‌های بسیار مورد استفاده و با امنیت بالا برای نگهداری و جا به جایی اتریوم کلاسیک است. تراست ولت رایگان است و برای استفاده از آن هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنید. کیف‌پول‌های سخت افزاری اتریوم کلاسیک نیز، امن‌تر هستند، اما برای داشتن آنها باید هزینه پرداخت کنید. هیچ گاه اتریوم کلاسیک خود را در کیف پول‌های صرافی‌ها که به عنوان کیف پول گرم نیز شناخته می‌شوند، ذخیره نکنید. با این کار اختیار دارایی خود را به صرافی‌ها می‌سپارید و ریسک از دست رفتن دارایی شما بالا می‌رود.

قیمت اتریوم کلاسیک

قیمت اتریوم کلاسیک در بازار ارزهای دیجیتال به عوامل مختلفی بستگی دارد. عوامل مهم فاندامنتال، اقتصادی و سیاسی در نوسان قیمتی اتریوم کلاسیک تاثیرگذارند. یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در قیمت اتریوم کلاسیک، میزان عرضه و تقاضاست. با بالاتر رفتن عرضه اتریوم کلاسیک قیمت آن کاهش می‌یابد و برعکس. برای اطلاع از قیمت اتریوم کلاسیک و تاریخچه قیمتی آن، می‌توانید از سرویس قیمت لحظه‌ای بیت برگ استفاده کنید و قیمت اتریوم کلاسیک را به صورت تتری و ریالی دنبال کنید. همچنین سرویس گوش به زنگ بیت برگ این امکان را برای شما فراهم آورده تا محدوده‌های مهم قیمتی اتریوم کلاسیک را مشخص کنید و از رسیدن قیمت به این محدوده‌ها باخبر شوید.
سوالات متداول

اتریوم کلاسیک چیست؟

اتریوم کلاسیک با نماد ETC یکی از انواع ارزهای دیجیتال است که مشابه با ارز دیجیتال بیت کوین یک شبکه پرداخت متن باز مبتنی بر بلاک چین است.

از کجا اتریوم کلاسیک ETC بخریم؟

بیت برگ اولین صرافی آنلاین خرید و فروش ارزهای دیجیتال بدون واسطه در ایران است، شما می‌توانید به راحتی با طی فرایند خرید در بیت برگ، ETC بخرید.

بهترین کیف پول برای نگهداری ETC کدام است؟

از بین کیف پول هایی که ارز ETC را پشتیبانی می‌کنند، کیف پول Trust wallet کیف پول سرد رسمی بایننس است که پیشنهاد میکنیم از آن استفاده کنید.

بیت گپ

نظرات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید


بیت برگAll rights reserved - © Copyright 2023