13.46 تتر -1.680٪
 • خرید:
  498,020 تومان
 • فروش:
  491,290 تومان
 • حجم بازار:
  985,193,783,000 تومان
 • آخرین قیمت:
  13.46 تتر
 • بالاترین :
  13.460000 تتر
 • پایین‌ترین :
  13.460000 تتر
 • آخرین قیمت:
  13.46 تتر
 • محاسبه با تتر:
  37,000 تومان
کپی شد.

 سولانا چیست؟ آموزش خرید و فروش سولانا

درباره سولانا سولانا چیست؟

سولانا با نماد SOL یکی از انواع ارزهای دیجیتال است که مشابه با ارز دیجیتال اتریوم یک شبکه پرداخت متن باز مبتنی بر بلاکچین است. سولانا در اواخر سال 2017 توسط مهندسان سابق کوالکام ، اینتل و دراپ باکس تاسیس شد.

سولانا یک پلتفرم محاسباتی غیرمتمرکز است که از ارز SOL برای پرداخت تراکنش‌ها استفاده می‌کند. هدف سولانا بهبود مقیاس پذیری بلاکچین با استفاده از ترکیبی از الگوریتم اثبات اجماع سهام است که به اصطلاح اثبات تاریخ (Proof of History) نامیده می‌شود. در نتیجه، سولانا ادعا می کند که می تواند تراکنش‌های زیادی را بدون قربانی کردن تمرکززدایی پشتیبانی کند.

سولانا یک پلتفرم محاسباتی رمزنگاری است که هدف آن دستیابی به سرعت بالای تراکنش بدون به خطر انداختن تمرکززدایی است. مانند اتریوم، سولانا هم یک ارز دیجیتال و هم یک پلتفرم انعطاف‌پذیر برای اجرای برنامه‌های غیرمتمرکز (dapps) است. شبکه سولانا (Solana) بر توان عملیاتی بالا و زمان پردازش سریع متمرکز است. سولانا از طریق فناوری اثبات تاریخ (PoH) خود به این امر دست می‌یابد. سولانا ادعا می‌کند که می‌تواند در هر ثانیه حدود 50000 تراکنش را پردازش کند و یکی از سریع ترین بلاکچین‌ها در این صنعت است. در مقایسه با 15 تراکنش یا کمتر برای اتریوم این عدد تعداد بالایی می‌باشد. البته دقت داشته باشید ارتقای اتریوم دو که در حال حاضر در حال انجام است، به گونه‌ای طراحی شده است که اتریوم را بسیار سریع‌تر از حالا خواهد کرد. بلاکچین سولانا به صورت خطی تراکنش‌ها را رمزنگاری می‌کند تا یک نظم قابل تایید از تمام فعالیت‌های شبکه برای رسیدن به این سرعت‌ها را ایجاد کند. وب سایت رسمی این پروژه دارای قابلیتی است که کاربران شکاک را به تست شبکه دعوت می‌کند.

از آنجایی که سولانا بسیار سریع است، ازدحام تراکنش‌ها و در نتیجه هزینه‌ها کمتر است. توسعه دهندگان امیدوارند سرعت بالا و کارمزدهای پایین در نهایت سولانا را قادر سازد تا با پردازشگرهای پرداخت متمرکز مانند ویزا رقابت کند. ارز SOL توکن بومی شبکه سولانا در درجه اول برای هزینه‌های تراکنش‌ها استفاده می‌شود و عرضه نامحدودی دارد. با این حال، بلاکچین این ارز پنجاه درصد از SOL مورد استفاده در کارمزد هر تراکنش را می سوزاند تا سطح تورم سال به سال را حفظ کند. هر کسی که SOL کافی داشته باشد می‌تواند به اعتبارسنجی شبکه تبدیل شود و از فرآیند اجماع مورد نیاز برای اجرای بلاکچین پشتیبانی کند.

سولانا ادعا می‌کند از صرافی‌ها گرفته تا شبکه‌های پرداخت، از ایجاد زیرساخت‌های غیرمتمرکز پشتیبانی می‌کند. هدف آن "وب 3.0 با سرعت وب 2.0" است. هر بلاک آن در 400 میلی ثانیه تشکیل می‌شود و نهایی شدن آن در کمتر از یک ثانیه صورت می‌گیرد. توسعه دهندگان همچنین می‌توانند به زبانی که با آن آشنا هستند (از جمله Rust، C و C++) کدنویسی کنند.

سولانا ادعا می‌کند که با توجه به کارمزدهای بالای تراکنش‌ها در برخی از بلاکچین‌ها که برای بسیاری از کاربران و همچنین سازمان‌هایی که امیدوارند روی بلاکچین فعالیت کنند، نگرانی‌های دائمی وجود دارد، رویکرد سولانا به کاهش هزینه‌ها حتی با افزایش تعداد کاربران کمک می‌کند. در نهایت، این پروژه مطمئن است که می‌تواند از برنامه‌های کاربردی با "میلیاردها کاربر" پشتیبانی کند.برای خرید و فروش سولانا کلیک کنید

تاریخچه قیمت سولانا

نمودار لحظه ای

خرید و فروش سولانا در بیت برگ

مراحل خرید و فروش سولانا در بیت برگ به شرح زیر است:

۱. ثبت نام با مشخصات واقعی خودتان

۲. ثبت درخواست خرید یا فروش سولانا

۳. احراز هویت

۴. ارسال و تسویه سولانا یا ریال

در فرایند خرید و فروش سولانا چند معیار را همیشه در نظر داشته باشید، خرید و فروش Solana در بیت برگ بدون فوت وقت انجام می‌شود و زمان دریافت ارز و ریال در پیش فاکتور قبل از انجام معامله قابل مشاهده است.

خرید سولانا

خرید سولانا در بیت برگ به صورت خلاصه:

گام اول، ثبت نام در سایت

گام دوم، ثبت کارت بانکی

گام سوم، ثبت آدرس کیف پول سولانا

گام چهارم، خرید و پرداخت نهایی (کیف پول ریالی یا درگاه بانکی)

گام پنجم، احراز هویت و دریافت سولانا


پس از ثبت نام و ایجاد حساب کاربری، ابتدا در بخش پروفایل کاربری، کارت های بانکی خود را ثبت کنید سپس در بخش کیف پول، آدرس کیف پول سولانا خود را ثبت کنید. پس از ثبت کارت بانکی و آدرس کیف پول سولانا به صفحه اصلی برگردید و با تعیین مقدار خرید خود بر روی درخواست خرید کلیک کنید. پس از خرید سولانا احراز هویت انجام می‌شود این را در نظر داشته باشید که احراز هویت تنها یک بار انجام می‌شود و در خرید های بعدی نیاز به احراز هویت نیست. علاوه بر امکان خرید Solana در بیت برگ بیش از 300 ارز دیگر قابلیت خرید دارند که با مراجعه به صفحه اصلی می‌توانید آنها را مشاهده کنید.

فروش سولانا در بیت برگ به صورت خلاصه:

گام اول، ثبت نام در سایت

گام دوم، انتخاب روش دریافت ریال(کیف پول ریالی یا شبای بانکی)

گام سوم، انتقال سولانا و تایید در شبکه بلاکچین

گام چهارم، تکمیل احراز هویت

گام پنجم، تسویه ریالی توسط بیت برگ


جهت فروش سولانا در صرافی بیت برگ، پس از ثبت نام و یا ورود به حساب کاربری به صفحه اصلی مراجعه کنید. مقدار سولانا مورد نظر خود را که قصد فروش آن را دارید را در بخش واحد وارد کنید، پس از مشاهده قیمت بر روی درخواست فروش کلیک کنید و وارد مراحل فروش شوید. در گام دوم از بین گزینه های موجود روش تسویه ریال را انتخاب کنید. تسویه به کیف پول ریالی به صورت آنی انجام می‌شود و در صورت نیاز به تسویه شماره شبای بانکی می‌توانید در همین مرحله شماره شبای خود را ثبت کنید. گام سوم آدرس سولانا بیت برگ را مشاهده می‌کنید بیت کوین های خود را جهت فروش به آدرس سولانا بیت برگ انتقال دهید و منتظر بمانید تا در شبکه به تایید برسد همین!. شما با موفقیت یک فروش در بیت برگ به ثبت رساندید، فروش Solana در بیت برگ نیز همانند خرید نیاز به احراز هویت دارد و می‌توانید به راحتی به فروش سولانا مبادرت داشته باشید. زمان تسویه حساب بیت برگ پس از فروش سولانا به شیوه‌ای که در این بخش شرح داده شده است انجام می‌شود.

سوالات متداول درباره سولانا

از کجا SOL بخریم؟

بیت برگ اولین صرافی آنلاین خرید و فروش ارزهای دیجیتال بدون واسطه در ایران است، شما می‌توانید به راحتی با طی فرایند خرید در بیت برگ، SOL بخرید.

بنیان گذاران پلتفرم سولانا (SOL) چه کسانی هستند؟

تیم موسس سولانا شامل آناتولی یاکوونکو، گرگ فیتزجرالد، راج گوکال و استفن آکریج مستقر در کالیفرنیا هستند. Solana Labs شرکت مادر این پلتفرم است و کارمندان این شرکت قبلاً برای شرکت‌هایی مانند Apple، Qualcomm، Intel، Google، Microsoft و Twitter کار می‌کردند.

تراکنش‌های سولانا را در کدام مرورگرهای بلاکچینی می‌توان بررسی کرد؟

تراکنش‌های سولانا (SOL) تحت شبکه سولانا را می‌توان در مرورگر بلاکچینی solscan و explorer.solana بررسی کرد.

چه ویژگی‌هایی پلتفرم سولانا (SOL) را منحصر به فرد می‌کند؟

زمانی که بیت کوین بیش از یک دهه پیش اختراع شد، یک مشکل پیچیده را حل کرد و آن این بود که چگونه می‌توان برای افراد غریبه در هر کجای دنیا تراکنش‌های مالی را از طریق اینترنت بدون واسطه‌های مالی و پردازشگرهای پرداخت مانند ویزا یا مسترکارت ممکن سازد. فناوری که تراکنش‌های غیرمتمرکز را ممکن می‌سازد بلاکچین نامیده می‌شود. بلاکچین‌ها قبلاً در مقایسه با شبکه‌های متمرکز مانند شبکه‌هایی که شرکت‌های کارت اعتباری استفاده می‌کنند، یک نقطه ضعف بزرگ داشتند و آن سرعت تراکنش بود. از آگوست 2021، اتریوم معمولا کمتر از 15 تراکنش در ثانیه را پردازش می‌کند. در مقایسه با ده‌ها هزار تراکنش برای شبکه ویزا این عدد بسیار کم است. سولانا یکی از بسیار راه حل‌های رمزنگاری جدید است که هدف آن سریع‌تر و مقیاس پذیرتر کردن شبکه‌های رمزنگاری است. این ارز از مجموعه‌ای از فناوری‌های هوشمندانه، از جمله مکانیزم جدیدی به نام «اثبات تاریخ» استفاده می‌کند.

ارز سولانا (SOL) چه کاربردهایی دارد؟

رایانه‌هایی که شبکه را ایمن می‌کنند اعتباردهنده یا ولیدیتور نامیده می‌شوند. دارندگان ارز SOL در ازای فرصتی برای کسب SOL و کاهش هزینه‌ها، ارز خود را برای تبدیل شدن به یک اعتبارسنج استیک می‌کنند. (دقت کنید که اعتبارسنج‌ها به دانش فنی نسبتاً بالایی نیز نیاز دارند.) ارز SOL همچنین به عنوان یک "توکن حاکمیتی" عمل می‌کند، به این معنی که دارندگان این ارز می‌توانند در مورد ارتقاهای آینده و پیشنهادات حاکمیتی ارائه شده توسط جامعه سولانا رای دهند.

چه نوع برنامه هایی روی پلتفرم سولانا (SOL) اجرا می‌شوند؟

سولانا نیز مانند اتریوم یک پلتفرم محاسباتی است که می‌تواند با قراردادهای هوشمند تعامل داشته باشد. قراردادهای هوشمند طیف وسیعی از برنامه‌ها، از بازارهای NFT و امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) گرفته تا بازی‌ها را تحت پوشش قرار می‌دهند. اکوسیستم سولانا میلیاردها دلار دارایی را پشتیبانی می‌کند. یکی از دلایلی که کاربر ممکن است برنامه‌ای را انتخاب کند که روی سولانا اجرا می‌شود این است که سرعت بالا و ازدحام پایین در این شبکه منجر به هزینه‌های کمتر می‌شود.

بهترین کیف پول برای نگهداری سولانا (SOL) کدام است؟

تحقیق و انتخاب کیف پول به عهده خودتان است و بیت برگ توصیه‌ای در این باره ندارد اما می‌توان از تراست ولت برای نگه‌داری این ارز استفاده کرد. در هر صورت خودتان نیز تحقیق داشته باشید چرا که مسئولیت انتخاب کیف پول به عهده خودتان است. توجه داشته باشید که اکثر کیف پول‌ها از سولانا تحت شبکه خودش پشتیبانی می‌کند اما نسخه اسمارت‌چینی (BEP20) آن را می‌توان در تراست ولت نگهداری کرد.

زمان دریافت سولانا (SOL) در بیت برگ چقدر است؟

در خرید اول بنا به دستور پلیس فتا، ارسال سولانا (SOL) در اولین سفارش خرید شما پس از ۲۴ ساعت از زمان خرید شما صورت می پذیرد، این محدودیت تنها برای خرید اول بوده و در خرید های بعدی پس از ثبت خرید، سولانا (SOL) بصورت آنی ارسال می‌گردد. در خرید دوم به بعد، واریز سولانا (SOL) در لحظه به صورت آنی حتی در ایام تعطیل به کیف پول شما انجام می‌شود.

قیمت سولانا (SOL) در بیت برگ چگونه تعیین می‌شود؟

قیمت سولانا (SOL) همانند سایر ارزهای رایج دنیا نوسان دارد با این تفاوت که قیمت آن را نهاد، سازمان و یا دولتی تعیین نمی‌کند بلکه میزان عرضه و تقاضای کاربران تنها معیار تعیین کننده قیمت سولانا (SOL) است. در بیت برگ معیار قیمت گذاری، قیمت لحظه ای معاملات در صرافی بین المللی بایننس است.

برای عضویت کلیک کنید

بمن اطلاع بده!

با کلیک بر روی “Allow” از دیدگاه کاربران نسبت به این موضوع مطلع شوید.