1681.35 تتر -5.204٪
 • خرید:
  53,466,930 تومان
 • فروش:
  52,626,255 تومان
 • حجم بازار:
  48,563,662,828,387 تومان
 • آخرین قیمت:
  1681.35 تتر
 • بالاترین :
  1,790.830000 تتر
 • پایین‌ترین :
  1,656.780000 تتر
 • آخرین قیمت:
  1681.35 تتر
 • محاسبه با تتر:
  31,800 تومان
کپی شد.

 اتریوم چیست؟ آموزش خرید و فروش اتریوم

درباره اتریوم اتریوم چیست؟

اتریوم شبکه ای مستقل و غیرمتمرکز است که توسط مجموعه‌ای کنترل نمی‌شود. اتریوم شبکه‌ای غیرمتمرکز همانند بیت کوین است. اتر توکن اصلی شبکه اتریوم است که سوخت انجام عملیات در این شبکه است که به صورت رایج به آن هم اتریوم گفته می‌شود. اتر ارز دیجیتالی است که بعد از بیت کوین بیشترین ارزش بازار را دارد و تاکنون هیچ محدودیتی برای استخراج و به پایان رسیدن آن تعریف نشده است.

رمزارز اتریوم شبکه کاملی است که زبان برنامه نویسی و شبکه پرداخت خود را دارد. همچنین این امکان را به کاربران می‌دهد تا برنامه‌های غیرمتمرکز خود را بر روی بلاکچین اتریوم ایجاد کنند.

اتریوم یک بلاکچین منبع باز و غیرمتمرکز است که پرداخت‌های دیجیتال را به سهولت امکان پذیر می‌کند. همچنین از قراردادهای هوشمند پشتیبانی می‌کند و می‌تواند انواع مختلفی از برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) را اجرا کند. شبکه اتریوم غیرمتمرکز است و در برابر هر نوع سانسور یا خرابی بسیار مقاوم است.

وب‌سایت رسمی اتریوم، این پلتفرم را به عنوان بازاری برای خدمات مالی، بازی‌ها و سایر برنامه‌ها معرفی می‌کند که همگی بر روی بلاکچین طراحی شده‌اند تا به صورت غیرمتمرکز توسط قراردادهای هوشمند پشتیبانی و اجرا شوند. رمزارز بومی آن اتر نام دارد که با نماد ETH نشان داده می‌شود.

بلاکچین اتریوم بزرگترین اکوسیستم برای برنامه‌های غیرمتمرکز و نسخه سوم وب است، به ویژه در DeFi، NFT ها، رسانه های اجتماعی و بازی های بلاک چین این موضوع صدق می‌کند. این امر در هدایت بیشتر روندهای نوظهور در صنعت کریپتو، از امور مالی غیرمتمرکز و NFTها گرفته تا بازی برای کسب درآمد (Play-to-Earn) و متاورس، نقش به سزایی دارد.

اتریوم یا اتر (ETH) توکنی است که به طور خاص توسط بلاکچین اتریوم برای پرداخت تراکنش‌ها استفاده می‌شود. این توکن تقریباً مسئول تامین انرژی هر چیزی است که در شبکه رخ می‌دهد.

به‌طور پیش‌فرض، اتریوم از مکانیزم اجماع اثبات کار (PoW) استفاده می‌کند، اما شبکه به‌عنوان بخشی از به روزرسانی آینده تحت عنوان ارتقای اتریوم 2.0 به آرامی به سمت اثبات سهام (PoS) پیش می‌رود. ارتقای اتریوم 2.0 در دسامبر 2020 با راه اندازی زنجیره بیکن (Beacon Chain) آغاز شد.

این شبکه، برخلاف بیت کوین، مانند یک کامپیوتر غیرمتمرکز عمل می‌کند که به آن امکان پردازش محاسبات پیشرفته را می‌دهد. عملکرد محاسباتی اتریوم به این صورت است که توسعه دهندگان می‌توانند قراردادهای هوشمند را در شبکه بنویسند و مستقر کنند.

این قراردادهای دیجیتال به صورت خودکار در صورت برآورده شدن شرایط از پیش تعریف شده اجرا می‌شوند و ستون فقرات برنامه‌های غیرمتمرکز یا "DApps" را در شبکه تشکیل می‌دهند.

شبکه اتریوم در سال 2015 راه‌ اندازی شد. با این حال از سال 2017 بود که توجه گسترده‌تری را به خود جلب کرد. در آن سال، این شبکه به پلتفرم غالب برای راه‌اندازی توکن‌های جدید تبدیل شد که به افزایش قیمت ETH به بیش از 1400 دلار در طول بازار ارز دیجیتال 2017 کمک کرد.

اخیراً، اتریوم اصلی‌ترین بلاکچین بوده است که از بخش مالی غیرمتمرکز در حال ظهور پشتیبانی می‌کند. به عنوان مثال، تعداد فزاینده‌ای از DApp‌ها که امکان دسترسی بدون مجوز به میزبانی از خدمات مالی را فراهم می‌کنند. این پذیرش همچنین تأثیر مثبتی بر قیمت اتریوم داشته است.



برای خرید و فروش اتریوم کلیک کنید

تاریخچه قیمت اتریوم

نمودار لحظه ای

خرید و فروش اتریوم در بیت برگ

مراحل خرید و فروش اتریوم در بیت برگ به شرح زیر است:

۱. ثبت نام با مشخصات واقعی خودتان

۲. ثبت درخواست خرید یا فروش اتریوم

۳. احراز هویت

۴. ارسال و تسویه اتریوم یا ریال

در فرایند خرید و فروش اتریوم چند معیار را همیشه در نظر داشته باشید، خرید و فروش Ethereum در بیت برگ بدون فوت وقت انجام می‌شود و زمان دریافت ارز و ریال در پیش فاکتور قبل از انجام معامله قابل مشاهده است.

خرید اتریوم

خرید اتریوم در بیت برگ به صورت خلاصه:

گام اول، ثبت نام در سایت

گام دوم، ثبت کارت بانکی

گام سوم، ثبت آدرس کیف پول اتریوم

گام چهارم، خرید و پرداخت نهایی (کیف پول ریالی یا درگاه بانکی)

گام پنجم، احراز هویت و دریافت اتریوم


پس از ثبت نام و ایجاد حساب کاربری، ابتدا در بخش پروفایل کاربری، کارت های بانکی خود را ثبت کنید سپس در بخش کیف پول، آدرس کیف پول اتریوم خود را ثبت کنید. پس از ثبت کارت بانکی و آدرس کیف پول اتریوم به صفحه اصلی برگردید و با تعیین مقدار خرید خود بر روی درخواست خرید کلیک کنید. پس از خرید اتریوم احراز هویت انجام می‌شود این را در نظر داشته باشید که احراز هویت تنها یک بار انجام می‌شود و در خرید های بعدی نیاز به احراز هویت نیست. علاوه بر امکان خرید Ethereum در بیت برگ بیش از 300 ارز دیگر قابلیت خرید دارند که با مراجعه به صفحه اصلی می‌توانید آنها را مشاهده کنید.

فروش اتریوم در بیت برگ به صورت خلاصه:

گام اول، ثبت نام در سایت

گام دوم، انتخاب روش دریافت ریال(کیف پول ریالی یا شبای بانکی)

گام سوم، انتقال اتریوم و تایید در شبکه بلاکچین

گام چهارم، تکمیل احراز هویت

گام پنجم، تسویه ریالی توسط بیت برگ


جهت فروش اتریوم در صرافی بیت برگ، پس از ثبت نام و یا ورود به حساب کاربری به صفحه اصلی مراجعه کنید. مقدار اتریوم مورد نظر خود را که قصد فروش آن را دارید را در بخش واحد وارد کنید، پس از مشاهده قیمت بر روی درخواست فروش کلیک کنید و وارد مراحل فروش شوید. در گام دوم از بین گزینه های موجود روش تسویه ریال را انتخاب کنید. تسویه به کیف پول ریالی به صورت آنی انجام می‌شود و در صورت نیاز به تسویه شماره شبای بانکی می‌توانید در همین مرحله شماره شبای خود را ثبت کنید. گام سوم آدرس اتریوم بیت برگ را مشاهده می‌کنید بیت کوین های خود را جهت فروش به آدرس اتریوم بیت برگ انتقال دهید و منتظر بمانید تا در شبکه به تایید برسد همین!. شما با موفقیت یک فروش در بیت برگ به ثبت رساندید، فروش Ethereum در بیت برگ نیز همانند خرید نیاز به احراز هویت دارد و می‌توانید به راحتی به فروش اتریوم مبادرت داشته باشید. زمان تسویه حساب بیت برگ پس از فروش اتریوم به شیوه‌ای که در این بخش شرح داده شده است انجام می‌شود.

سوالات متداول درباره اتریوم

از کجا اتریوم بخرم؟

بیت برگ اولین صرافی آنلاین خرید و فروش ارزهای دیجیتال بدون واسطه در ایران است، شما می‌توانید به راحتی با طی فرایند خرید در بیت برگ، اتریوم بخرید.

تفاوت اتریوم و بیت کوین چیست؟

اتریوم سقف مشخصی برای استخراج ندارد، در حالی که بیت کوین تنها تا سقف ۲۱ میلیون واحد استخراج می‌شود. اما کارمزد شبکه اتریوم کمتر از بیت کوین بوده و سرعت انجام تراکنش ها بالاتر است.

منظور از توکن اتریومی چیست؟

توکن ها برنامه های مستقلی هستند که بلاکچین اختصاصی ندارند. توکن های اتریومی از بلاکچین اتریوم برای ذخیره ارزش و انجام تراکنش استفاده می‌کنند.

اتریوم چگونه کار می‌کند؟

برنامه‌های مبتنی بر اتریوم با استفاده از نوآوری کلیدی آن یعنی «قراردادهای هوشمند» ساخته می‌شوند. قراردادهای هوشمند مانند قراردادهای کاغذی معمولی، شرایط یک توافق را بین طرفین تعیین می‌کنند اما برخلاف قراردادهای قدیمی، قراردادهای هوشمند بدون اطلاع از هویت طرفین معامله و بدون واسطه به طور خودکار زمانی اجرا می شوند که شرایط برآورده شوند.

بیت کوین و اتریوم با هم چه تفاوتی دارند؟

اتریوم مانند بیت کوین یک پروژه متن باز است که تحت مالکیت یا اداره یک فرد واحد نیست. هر کسی با اتصال به اینترنت می‌تواند یک نود را در شبکه اتریوم اجرا کند یا با شبکه تعامل داشته باشد. با این حال، اتریوم در توانایی ساخت و اجرای قراردادهای هوشمند با بیت کوین متفاوت است. قراردادهای هوشمند اکوسیستم وسیعی از برنامه‌های کاربردی را مانند استیبل کوین‌های الگوریتمی (که توسط قرارداد هوشمند به دلار متصل می‌شوند)، برنامه‌های مالی غیرمتمرکز (که در مجموع به نام DeFi شناخته می‌شوند) و سایر برنامه‌های غیرمتمرکز (یا dapps) در اتریوم فعال می‌کنند. مانند بیت کوین، اتریوم توسط یک شبکه جهانی از رایانه‌ها به نام «ماینرها» که تراکنش‌ها را پردازش و تأیید می‌کنند، محافظت می‌شود. با این حال بر خلاف بیت کوین، اتریوم قصد دارد استخراج را به طور کامل متوقف کند و در نهایت به مکانیزمی به نام «اثبات سهام» تغییر کند.

اتریوم توسط چه کسی ساخته شد؟

در سال 2013، یک برنامه نویس کامپیوتری 19 ساله (و یکی از بنیانگذاران مجله بیت کوین) به نام ویتالیک بوترین، مقاله‌ای منتشر کرد که در آن یک بلاکچین بسیار انعطاف پذیر را پیشنهاد کرد که می‌تواند تقریباً هر نوع تراکنشی را پشتیبانی کند. در سال 2014، Vitalik به همراه تیمی از بنیانگذاران از جمله Gavin Wood، سرمایه‌گذاری جمعی برای توسعه پروتکل اتریوم را با فروش 18 میلیون دلار توکن‌، قبل از راه‌اندازی فراهم کردند. در سال 2015، اولین نسخه عمومی بلاکچین اتریوم در ماه ژوئیه راه اندازی شد و عملکرد قراردادهای هوشمند در بلاکچین اتریوم شروع به گسترش کرد.

استخراج اتریوم به چه صورت انجام می‌شود؟

امروزه هرکسی که پردازنده گرافیکی قدرتمندی دارد می‌تواند اتریوم را روی رایانه خود استخراج کند، اما ممکن است سودآور نباشد. ماینینگ اتریوم قرار است در سال 2022 به نفع فناوری به نام اثبات سهام متوقف شود. اثبات سهام اتریوم توسط یک شبکه جهانی اعتبارسنجی که نرم‌افزار اتریوم را اجرا می‌کند انجام می‌شود که در آن با اشتراک گذاشتن مقدار معینی از توکن‌های اتریوم تراکنش‌های شبکه پردازش و امنیت شبکه تامین می‌شود. پس از تکمیل این به روزرسانی هر کسی که دارای توکن ETH و رایانه‌ای است که شرایط لازم را دارد می تواند اعتبارسنج شبکه شود.

ماشین مجازی اتریوم (EVM) چیست؟

قلب بلاکچین اتریوم به عنوان ماشین مجازی اتریوم (EVM) شناخته می‌شود که بخشی از پروتکل است که تراکنش‌ها را اجرا می‌کند. EVM یک ماشین مجازی کامل تورینگ است که دارای یک زبان خاص " EVM bytecode " است که معمولاً در یک زبان سطح بالاتر به نام Solidity نوشته می‌شود. هر عملیات روی EVM نیازمند قدرت محاسباتی و حافظه است.

کارمزدها در شبکه اتریوم به چه صورت می‌باشد؟

اپراتورهای نودهای اتریوم و ماینرها منابع ماشین مجازی اتریوم را در ازای دریافت کارمزد در اختیار توسعه دهندگان اپلیکیشن و کاربران شبکه قرار می‌دهند. عملیات مختلف به مقادیر متفاوتی کارمزد نیاز دارند و کاربر می‌تواند تعیین کند که برای هر عملیات چقدر حاضر است کارمزد بر حسب ETH بپردازد. هر تراکنش همچنین دارای محدودیت کارمزد برای جلوگیری از حملات ناشی از بارگذاری بیش از حد بلاک‌ها بوده که می تواند تولید بلاک را کاهش دهد.

تراکنش‌های اتریوم را در کدام مرورگرهای بلاکچینی می‌توان بررسی کرد؟

تراکنش‌های اتریوم تحت شبکه اتریوم (‌ETH) را می‌توان در مرورگر بلاکچینی Etherscan بررسی کرد.

پلتفرم اتریوم چه استانداردهایی دارد؟

قراردادهای هوشمند در این شبکه تحت استاندارد ERC20 اجرا می‌شوند. استاندارد دیگر شبکه اتریوم ERC721 است که برای صدور توکن‌های غیرمثلی (NFTها) کاربرد دارد. به طور کلی این استانداردها نحوه ایجاد و استفاده از توکن‌ها را مشخص می‌کند.

بهترین کیف پول برای نگهداری اتریوم (ETH) و توکن‌های تحت شبکه اتریوم کدام است؟

تحقیق و انتخاب کیف پول به عهده خودتان است و بیت برگ توصیه‌ای در این باره ندارد اما می‌توان از تراست ولت برای نگه‌داری این ارز استفاده کرد. در هر صورت خودتان نیز تحقیق داشته باشید چرا که مسئولیت انتخاب کیف پول به عهده خودتان است. توجه داشته باشید که اکثر کیف پول‌ها از اتریوم تحت شبکه خودش پشتیبانی می‌کند اما نسخه اسمارت‌چینی (BEP20) آن را می‌توان در تراست ولت نگهداری کرد.

زمان دریافت اتریوم (ETH) در بیت برگ چقدر است؟

در خرید اول بنا به دستور پلیس فتا، ارسال اتریوم (ETH) در اولین سفارش خرید شما پس از ۲۴ ساعت از زمان خرید شما صورت می پذیرد، این محدودیت تنها برای خرید اول بوده و در خرید های بعدی پس از ثبت خرید، اتریوم (ETH) بصورت آنی ارسال می‌گردد. در خرید دوم به بعد، واریز اتریوم (ETH) در لحظه به صورت آنی حتی در ایام تعطیل به کیف پول شما انجام می‌شود.

قیمت اتریوم (ETH) در بیت برگ چگونه تعیین می‌شود؟

قیمت اتریوم (ETH) همانند سایر ارزهای رایج دنیا نوسان دارد با این تفاوت که قیمت آن را نهاد، سازمان و یا دولتی تعیین نمی‌کند بلکه میزان عرضه و تقاضای کاربران تنها معیار تعیین کننده قیمت اتریوم (ETH) است. در بیت برگ معیار قیمت گذاری، قیمت لحظه ای معاملات در صرافی بین المللی بایننس است.

برای عضویت کلیک کنید

بمن اطلاع بده!

با کلیک بر روی “Allow” از دیدگاه کاربران نسبت به این موضوع مطلع شوید.