خرید دای | فروش ارز دیجیتال دای DAI و قیمت لحظه ای

دای

DAI - Dai
1.001تتر
0.1%

قیمت دای

49,949تومان
(19,315)

حجم معاملات دای

53,299,510,513تومان
بالاترین قیمت (۲۴ ساعت گذشته)
49,949تومان
پایین‌ترین قیمت (۲۴ ساعت گذشته)
49,800تومان
گوش به زنگگوش به زنگ نوسانات در بازار باشید
🔵 خرید وفروش ارزیسریع، آسان و مطمئن
🔴 بیش از ۲۵۰۰ نوع ارزتنها صرافی در ایران
🟡 قیمت های منصفانهکمترین مقدار کارمزد
🟢 پشتیبانی ۲۴ ساعتهحتی در ایام تعطیل

درباره دای

دای با نماد DAI  ، دای یک استیبل کوین است که توسط پروتکل MAker DAO به وجود آمده‌است و پشتوانه آن، وثیقه‌های اتریومی برای وام‌های ارز دیجیتال هستند. این استیبل کوین قیمتی برابر با یک دلار دارد و با پشتوانه وثیقه اتریومی، قیمت خود را در یک دلار حفظ می‌کند. وام‌دهی در پروتکل MakerDAO به این شکل است که شما با وثیقه‌ گذاشتن اتریوم به مقداری مشخص، استیبل کوین دای DAI وام می‌گیرید. اتریومی که باید وثیقه بگذارید، بیشتر از مقداری است که می‌خواهید دای DAI وام بگیرید. این اتریوم وثیقه‌گذاری شده به عنوان پشتوانه وام شما به شمار می‌آید. تا زمانی که قیمت اتریوم از میزان تعیین شده به عنوان وثیقه پایین نیاید، مشکلی برای وام شما پیش نمی‌آید. اما اگر قیمت اتریوم کاهش پیدا کند، یا باید وثیقه بیشتری بگذارید، یا اینکه اتریوم شما به اندازه مبلغِ وامِ شما لیکوئید می‌شود تا ارزش ارزهای دای (DAI) در چرخه کاهش پیدا نکند. به این ترتیب قیمت دای کنترل می‌شود و در حدود یک دلار آمریکا باقی می‌ماند. 

تفاوت استیبل کوین تتر با دای چیست؟

 

تتر (USDT) یک استیبل‌کوین به پشتوانه ارزهای فیات یعنی دلار است. به اندازه تتری که در چرخه است، دلار یا اسناد هم‌ارزش دلار، به عنوان پشتوانه در بانک و موسسات مالی وجود دارد. اما استیبل‌کوین دای (DAI) یک استیبل‌کوین با پشتوانه ارز دیجیتال (اتریوم) است که به عنوان وثیقه در پروتکل MakerDAO سپرده‌گذاری می‌شود. یکی دیگر از تفاوت‌های مهم میان استیبل‌کوین تتر و دای، نحوه مدیریت آنهاست. استیبل‌کوین تتر توسط یک شرکت متمرکز آمریکایی اداره می‌شود که ذخایر دلار خود را در بانک‌ها و موسسات متمرکز سپرده‌گذاری کرده‌اند. در طرف مقابل، استیبل‌کوین دای DAI کاملا غیرمتمرکز است و توسط جامعه خودگردان MakerDAO اداره می‌شود. همچنین ذخایر آن توسط قراردادهای هوشمند روی بلاک‌چین قفل شده‌اند و به صورت کاملا شفاف و مشخصی در دسترس همگان هستند. 

 

ارز دیجیتال دای (DAI) چه مزایایی دارد؟

 

  • استیبل‌کوین دای همچون تمام استیل‌کوین‌های دیگر بازار ارزهای دیجیتال، مانند تتر و یو اس دی کوین، می‌تواند شما را از نوسانات بازار دور نگه دارد. زمانی که بازار دچار تلاطم شده و یا حالت ریزشی به خود می‌گیرد، می‌توانید دیگر ارزهای خود را به دای تبدیل کنید و ارزش دارایی دیجیتالی خود را ثابت نگهدارید. با این کار سود خود را ذخیره کرده‌اید و تا زمانی که دوباره بازار فاز صعودی به خود بگیرد، می‌توانید صبر کنید.
  • جا به جایی و انتقال پول آسان: استیبل کوین دای، برای جا به جایی پول به هر نقطه دنیا، گزینه مناسبی به شمار می‌آید. اگر بخواهید از این طریق دارایی خود را انتقال دهید، می‌توانید به راحتی و در چند دقیقه این کار را انجام دهید و نگران سر و کله زدن با موسسات مالی گوناگون و فرآیندهای پیچیده نباشید.
  • راحت وام بگیرید: در سیستم بانکداری سنتی برای گرفتن وام نیاز به اعتبار و وثیقه دارید. اما در پلتفرم‌های غیرمتمرکز وام‌دهی مانند MakerDAO، اعتبار اهمیتی ندارد و شما با فراهم کردن میزان وثیقه مشخص شده می‌توانید به راحتی وام بگیرید. فقط کافی است میزانی اتر تهیه کنید و آن را سپرده‌گذاری کنید. سیستم به صورت اتوماتیک و بر بستر بلاک‌چین به کمک قراردادهای هوشمند، قرارداد وام را برای شما ثبت می‌کند و پول به حساب شما واریز می‌شود.
  • سرعت و امنیت: جابه جایی پول و معامله با استیبل کوین‌ها، مانند دای سرعت بالایی دارد و نیازی به کاغذبازی ندارد. از طرفی پوتکل میکر داو همواره به دنبال بالا بردن امنیت این شبکه و پلتفرم است تا مشکلی برای کاربران به وجود نیاید.

 

آینده استیبل کوین دای چگونه خواهد بود؟

 

در حال حاضر این استیبل کوین در میان 20 ارز دیجیتال مهم بازار از نظر ارزش بازار است. این استیبل کوین بعد از تتر، یو اس دی کوین و بایننس یو اس دی، در رده چهارم بزرگترین استیبل کوین از نظر ارزش بازار قرار گرفته است. همچنین در نظر دارد که در آینده خود را توسعه داده و به مهمترین استیبل کوین ارزهای دیجیتال تبدیل شود که توسط میلیونها نفر در سراسر دنیا استفاده شود. پلتفرم MakerDAO و مکانیزم وام‌دهی آن نیز یکی از عوامل بنیادی است که می‌تواند به عنوان پشتوانه‌ای قابل اعتماد برای آن به کار رود. 

خرید دای

ارز دیجیتال دای یکی از ارزهای مهم و پرمعامله بازار است. به دلیل محدودیت‌های بین‌المللی، صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی بهترین انتخاب، برای خرید دای به شمار می‌آیند. صرافی ارز دیجیتال بیت برگ، محیطی ساده و کاربردی را برای شما فراهم کرده تا بتوانید دای خود را به صورتی امن و سریع و با بهترین قیمت خریداری کنید. برای خرید دای در صرافی بیت برگ، کافیست ابتدا ثبت نام و سپس احراز هویت کنید. پس از طی این مراحل می‌توانید با کمترین کارمزد و در سریع‌ترین زمان، سفارش خرید دای خود را ثبت کرده و پس از پرداخت وجه، آن را در کیف پول خود دریافت کنید. صرافی بیت برگ یک صرافی OTC است، یعنی هیچ گاه دای خریداری شده را نزد خود نگه نمی‌دارد و سریعا به کیف پول شما منتقل می‌کند. در نتیجه دارایی دیجیتالی شما همیشه امن می‌ماند و خطری آن را تهدید نخواهد کرد.

فروش دای

فروش دای در صرافی بیت برگ به صورت سریع و با بهترین قیمت صورت می‌گیرد. برای فروش دای، مقدار دای مورد نظر خود را به آدرس صرافی منتقل می‌کنید و پس از انجام سفارش، مبلغ فروش به صورت آنی به کیف پول ریالی شما واریز می‌شود. واریز از کیف پول ریالی به حساب بانکی نیز، در بیش از 10 بانک طرف قرارداد، به صورت آنی انجام می‌شود. فروش دای در صرافی بیت برگ برای شما هزینه‌ای ندارد و کارمزد فروش دای در بیت برگ رایگان می‌باشد. تهدید نخواهد کرد.

تبدیل دای

خرید و فروش دای در بیت برگ به صورت ریالی است، اما با سرویس تبدیل ارز، می‌توانید دای خود را به هر ارز دیگری تبدیل کنید. با این سرویس کارمزد کمتری می‌پردازید و ارز ریال را به عنوان واسطه حذف می‌کنید. به عنوان مثال برای تبدیل دای به تتر، نیاز نیست که ابتدا دای خود را بفروشید و با پول فروش آن تتر خریداری کنید، بلکه به صورت مستقیم، دای خود را به تتر تبدیل می‌کنید. امکان تبدیل بیت کوین به ده ها ارز دیجیتال وجود دارد و هزینه معاملات شما بسیار پایین آمده است. کارمزد تبدیل دای بابت هر معامله 0.2 درصد کارمزد تبدیل + کارمزد شبکه می باشد.

کیف پول دای

برای ذخیره دای، گزینه‌های زیادی پیش روی شماست. صرافی بیت برگ برای حفاظت از دای شما، آن را نزد خود نگه نمی‌دارد و به کیف پول شما انتقال می‌دهد. کیف پول‌های مختلفی در بازار وجود دارند و می‌توانید براساس نیاز و موارد استفاده خود از آنها استفاده کنید. کیف پول‌های نرم‌افزاری دای مانند تراست ولت، یکی از گزینه‌های بسیار مورد استفاده و با امنیت بالا برای نگهداری و جا به جایی دای است. تراست ولت رایگان است و برای استفاده از آن هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنید. کیف‌پول‌های سخت افزاری دای نیز، امن‌تر هستند، اما برای داشتن آنها باید هزینه پرداخت کنید. هیچ گاه دای خود را در کیف پول‌های صرافی‌ها که به عنوان کیف پول گرم نیز شناخته می‌شوند، ذخیره نکنید. با این کار اختیار دارایی خود را به صرافی‌ها می‌سپارید و ریسک از دست رفتن دارایی شما بالا می‌رود.

قیمت دای

قیمت دای در بازار ارزهای دیجیتال به عوامل مختلفی بستگی دارد. عوامل مهم فاندامنتال، اقتصادی و سیاسی در نوسان قیمتی دای تاثیرگذارند. یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در قیمت دای، میزان عرضه و تقاضاست. با بالاتر رفتن عرضه دای قیمت آن کاهش می‌یابد و برعکس. برای اطلاع از قیمت دای و تاریخچه قیمتی آن، می‌توانید از سرویس قیمت لحظه‌ای بیت برگ استفاده کنید و قیمت دای را به صورت تتری و ریالی دنبال کنید. همچنین سرویس گوش به زنگ بیت برگ این امکان را برای شما فراهم آورده تا محدوده‌های مهم قیمتی دای را مشخص کنید و از رسیدن قیمت به این محدوده‌ها باخبر شوید.
سوالات متداول

بهترین کیف پول برای نگهداری DAI کدام است؟

از بین کیف پول هایی که ارز DAI را پشتیبانی می‌کنند، کیف پول Trust wallet کیف پول سرد رسمی بایننس است که پیشنهاد میکنیم از آن استفاده کنید.

از کجا DAI بخریم؟

بیت برگ اولین صرافی آنلاین خرید و فروش ارزهای دیجیتال بدون واسطه در ایران است، شما می‌توانید به راحتی با طی فرایند خرید در بیت برگ، DAI بخرید.

رمز ارزهای مشابه دای

رمز ارزهای زیر عملکردی مشابه دای دارند

بیت گپ

نظرات و تحلیل‌های خود را با دیگران به اشتراک بگذارید


بیت برگAll rights reserved - © Copyright 2023