خرید بیت کوین | فروش بیت کوین | قیمت بیت کوین | نمودار بیت کوین

بیت کوین

BTC - Bitcoin
67,140تتر
0.119%

قیمت بیت کوین

3,813,606,528تومان
(34,755)

حجم معاملات بیت کوین

15,402,670,009,886تومان
بالاترین قیمت (۲۴ ساعت گذشته)
3,823,327,848تومان
پایین‌ترین قیمت (۲۴ ساعت گذشته)
3,795,071,552تومان
گوش به زنگگوش به زنگ نوسانات در بازار باشید
🔵 خرید وفروش ارزیسریع، آسان و مطمئن
🔴 بیش از ۲۵۰۰ نوع ارزتنها صرافی در ایران
🟡 قیمت های منصفانهکمترین مقدار کارمزد
🟢 پشتیبانی ۲۴ ساعتهحتی در ایام تعطیل

درباره بیت کوین

بیت ‌کوین یک رمز ارز یا همان ارز دیجیتال است که قابلیت پرداخت‌های بین‌المللی را به ما می‌دهد و همانند پول‌های رایج عمل می‌کند. به عبارتی دیگر بیت ‌کوین نوعی دارایی دیجیتال است که به صورت دیجیتال نگهداری و انتقال داده می‌شود. نقل و انتقالات و تراکنش‌های بیت ‌کوین در سلسله‌ای به هم تنیده شده از اطلاعات به صورت رمزنگاری شده ذخیره می‌شود که به آن بلاکچین گفته می‌شود که ترجمه فارسی آن زنجیره بلاک است. تراکنش‌های بیت کوینی به صورت طبقه بندی شده در بلاک‌ها نگهداری می‌شوند. آنچه که این دارایی دیجیتال را جذاب‌تر می‌کند محدودیت ۲۱ میلیون واحدی آن است. پس از استخراج ۲۱ میلیون بیت ‌کوین پروسه استخراج به اتمام می‌رسد و ماینرها تنها به پردازش تراکنش‌ها و تایید آنها خواهند پرداخت. بیت ‌کوین یک شبکه همتا به همتا غیرمتمرکز و ارز دیجیتال پیشرو از نظر اندازه بازار است. بیت ‌کوین برای اولین بار از طریق یک مقاله در سال 2008 ارائه شد که توسط یک برنامه نویس مستعار یا گروهی از برنامه نویسان معروف به ساتوشی ناکاموتو ارائه شد. این شبکه در 3 ژانویه 2009 فعال شد.

بیت کوین این مزیت را نسبت به بقیه ارزهای فیات دارد که در هر جایی و هر زمانی قابلیت انتقال دارد و محدودیت‌های قانونی و بانکی ندارد. در هر لحظه که اراده کنید می‌توانید بیت ‌کوین خود را به هرجایی از این کره خاکی ارسال کنید و معاملات خود را انجام دهید.

استخراج‌کنندگان بیت ‌کوین داده‌های تراکنش بیت ‌کوین را تجمیع کرده و آن‌ها را در بلاک‌ها ثبت می‌کنند. هر بلاک از نظر رمزنگاری به بلاک قبلی متصل می‌شود و یک زنجیره به نام بلاکچین (زنجیره بلاک) ایجاد می‌کند. این پیوند تضمین می‌کند که داده‌های ثبت شده قبلی در برابر تغییرات بسیار مقاوم هستند.

در سال‌های پس از راه‌اندازی، بیت ‌کوین مورد توجه قرار گرفته است. امروزه حدود صد میلیون کاربر بیت ‌کوین وجود دارد و ده‌ها هزار تاجر در سراسر جهان پرداخت‌های بیت ‌کوین را می‌پذیرند.

رشد پذیرش بیت ‌کوین به عنوان یک وسیله پرداخت، یک سیستم انتقال پول یا یک وسیله پس انداز باعث شده است که قیمت بیت ‌کوین و ارزش بازار آن به طور قابل توجهی افزایش یابد. در فوریه 2021، ارزش کل بیت ‌کوینهای در گردش برای اولین بار از یک تریلیون دلار گذشت.

تاریخچه قیمت بیت کوین

قیمت بیت‌کوین در اواخر سال 2021 به بالاترین قیمت خود، یعنی حدود 69 هزار دلار رسیده‌است. بیت‌کوین نسبت به ارزهای دیجیتال دیگر، نوسان کمتری را در قیمت خود تجربه می‌کند و نسبت به ارزهای دیگر باثبات‌تر است. معمولا در روندهای صعودی و نزولی قیمتی، بیت‌کوین مانند یک لیدر و رهبر رفتار می‌کند و با افزایش آن، دیگر ارزهای دیجیتال هم افزایش پیدا می‌کنند و برعکس. به همین دلیل دنبال کردن قیمت بیت‌کوین بسیار مهم است و به تحلیل شما برای ارزهای دیجیتال دیگر هم کمک خواهد کرد. برای اینکه قیمت بیت‌کوین را زیر نظر داشته باشید، می‌توانید به قسمت "قیمت لحظه‌ای ارزها" در صرافی بیت‌برگ مراجعه کنید و به صورت لحظه‌ای از نوسانات قیمتی بیت‌برگ آگاه شوید. 

در بخش "قیمت لحظه‌ای" صرافی بیت‌برگ، قیمت بیت‌کوین به تومان و تتر(دلار دیجیتال) آورده شده است. همانطور که می‌دانید، تتر همان دلار دیجیتال است و قیمت آن دقیقا برابر با یک دلار است. در نتیجه قیمت بیت‌کوین هم به دلار و هم به تومان قابل مشاهده است. همچنین می‌توانید به صورت ریالی به خرید و فروش بیت‌کوین و دیگر ارزهای دیجیتال بپردازید. پس از خرید و فروش بیت‌کوین، ارز شما به کیف پول ریالیتان واریز می‌شود و امکان برداشت آن به صورت آنی وجود دارد.

 

نمودار قیمت بیت کوین از ابتدا

نمودار قیمت بیت‌کوین از ابتدای پیدایش آن یعنی در سال 2008 رشد زیادی را تجربه کرده‌است. در سال‌های ابتدایی، رشد بیت‌کوین زیاد چشم‌گیر نبود، اما با افزایش اقبال مردم به بیت‌کوین و دیگر ارزهای دیجیتال، شاهد رشدهای چندین درصدی در قیمت بیت‌کوین بوده‌ایم.

در سال 2011، بیت‌کوین از قیمت چند سنتی خود به بیش از 32 دلار رسید. این رشد چندین درصدی مدت زیادی به طول نیانجامید و بعد از مدتی و با ریزش بازار، قیمت بیت‌کوین تا حدود 2 دلار ریزش کرد. سال 2013 رشد بزرگ بعدی بیت‌کوین اتفاق افتاد و بیت کوین تا 1160 دلار افزایش پیدا کرد. ماه دسامبر سال 2017 نیز ماهی به یادماندنی برای بیت‌کوین بود و قیمت آن تا 20 هزار دلار افزایش پیدا کرد، اما بعد از آن بازار وارد زمستان کریپتو شد و دوباره قیمت‌ها ریزش پیدا کردند. بیشترین افزایش قیمتی در سال 2021 برای بیت کوین اتفاق افتاد و بیت کوین سقف قیمتی خود را در 69 هزار دلار تجربه کرد.

 

آموزش تصویری خرید و فروش بیت کوین

خرید و فروش بیت‌کوین در نگاه اول ممکن است کمی سخت به نظر برسد، اما در صرافی ارز دیجیتال بیت برگ، به راحتی می‌توانید بیت کوین را به ریال خرید و فروش کنید. همچنین در قسمت "آموزش صرافی بیت‌برگ"، برای شما آموزش‌های تصویری را گردآوری کرده‌ایم که به کمک آنها به راحتی می‌توانید ارزهای دیجیتال را خرید و فروش و جا به جا کنید. برای دیدن آموزش‌های تصویری خرید و فروش بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال به قیمت "آموزش سایت بیت‌برگ" مراجعه کنید.

 

تحلیل بیت کوین

برای تحلیل ارزهای دیجیتال و بیت‌کوین راه‌های مختلفی وجود دارد. ما در صورتی می‌توانیم خرید و فروش سوددهی داشته باشیم که این تحلیل‌ها را زیر نظر بگیریم و با نگاهی جامع دست به معامله و ترید بزنیم. در حالت کلی سه نوع تحلیل در بازار ارزهای دیجیتال وجود دارد. تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، تحلیل فاندامنتال یا بنیادی و تحلیل احساسات در بازار ارزهای دیجیتال.

هیچ کس نمی‌تواند دقیقا بگوید که ریزش یا افزایش قیمت بیت‌کوین تا کجا ادامه خواهد داشت، اما به کمک تحلیل‌ ارزهای دیجیتال، می‌توان تاحدودی و با احتمالات، بازار را پیش‌بینی و تحلیل کرد و فرضیاتی را عنوان نمود. مهم، داشتن استراتژی‌های معاملاتی مناسب برای خرید و فروش بیت‌کوین است، تا در هر موقعیتی دقیقا بدانیم که باید چکار کنیم و دچار ضرر نشویم.

 

تحلیل تکنیکال بیت‌کوین

تحلیل تکنیکال بیت کوین و ارزهای دیجیتال، یکی از محبوب‌ترین تحلیل‌هاست. در تحلیل تکنیکال، ما به گذشته بازار نگاه می‌کنیم و سعی می‌کنیم براساس گذشته قیمت‌ها و رفتار سرمایه‌گذاران، آینده را پیش‌بینی کنیم.  در تحلیل تکینکال بیت‌کوین، نمودار قیمتی یا چارت، نقش مهمی را بازی می‌کند. اشکال مختلف نمایش قیمت، مانند نمودار میله‌ای، نمودار کندل استیک یا شمعی و ...، الگوهای مختلفی ایجاد می‌کنند که راه را برای پیش‌بینی آینده بازار هموار می‌کنند.

 

تحلیل فاندامنتال بیت‌کوین

تحلیل بنیادی و فاندامنتال بیت‌کوین، بیشتر به نکات بنیادی پروژه می‌پردازد و بیت‌کوین را از نظر فنی بررسی می‌کند. اینکه ارز آینده‌داری است و چه برنامه‌هایی برای رشد و توسعه بیشتر آن وجود دارد. در تحلیل احساسات نیز، به جو کلی بازار و احساسات سرمایه‌گذاران نسبت به بیت‌کوین می‌پردازیم. چراکه احساسات سرمایه‌گذاران نقش مهمی را در نوسانات قیمتی ارزهای دیجیتال بازی می‌کنند. اگر سرمایه‌گذاران و تریدرها احساس ترس کنند، قیمت‌ها کاهشی می‌شوند و اگر شور و هیجان داشته باشند باعث افزایش قیمت بیت‌کوین خواهد شد.

خرید بیت کوین

ارز دیجیتال بیت کوین یکی از ارزهای مهم و پرمعامله بازار است. به دلیل محدودیت‌های بین‌المللی، صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی بهترین انتخاب، برای خرید بیت کوین به شمار می‌آیند. صرافی ارز دیجیتال بیت برگ، محیطی ساده و کاربردی را برای شما فراهم کرده تا بتوانید بیت کوین خود را به صورتی امن و سریع و با بهترین قیمت خریداری کنید. برای خرید بیت کوین در صرافی بیت برگ، کافیست ابتدا ثبت نام و سپس احراز هویت کنید. پس از طی این مراحل می‌توانید با کمترین کارمزد و در سریع‌ترین زمان، سفارش خرید بیت کوین خود را ثبت کرده و پس از پرداخت وجه، آن را در کیف پول خود دریافت کنید. صرافی بیت برگ یک صرافی OTC است، یعنی هیچ گاه بیت کوین خریداری شده را نزد خود نگه نمی‌دارد و سریعا به کیف پول شما منتقل می‌کند. در نتیجه دارایی دیجیتالی شما همیشه امن می‌ماند و خطری آن را تهدید نخواهد کرد.

فروش بیت کوین

فروش بیت کوین در صرافی بیت برگ به صورت سریع و با بهترین قیمت صورت می‌گیرد. برای فروش بیت کوین، مقدار بیت کوین مورد نظر خود را به آدرس صرافی منتقل می‌کنید و پس از انجام سفارش، مبلغ فروش به صورت آنی به کیف پول ریالی شما واریز می‌شود. واریز از کیف پول ریالی به حساب بانکی نیز، در بیش از 10 بانک طرف قرارداد، به صورت آنی انجام می‌شود. فروش بیت کوین در صرافی بیت برگ برای شما هزینه‌ای ندارد و کارمزد فروش بیت کوین در بیت برگ رایگان می‌باشد. تهدید نخواهد کرد.

تبدیل بیت کوین

خرید و فروش بیت کوین در بیت برگ به صورت ریالی است، اما با سرویس تبدیل ارز، می‌توانید بیت کوین خود را به هر ارز دیگری تبدیل کنید. با این سرویس کارمزد کمتری می‌پردازید و ارز ریال را به عنوان واسطه حذف می‌کنید. به عنوان مثال برای تبدیل بیت کوین به تتر، نیاز نیست که ابتدا بیت کوین خود را بفروشید و با پول فروش آن تتر خریداری کنید، بلکه به صورت مستقیم، بیت کوین خود را به تتر تبدیل می‌کنید. امکان تبدیل بیت کوین به ده ها ارز دیجیتال وجود دارد و هزینه معاملات شما بسیار پایین آمده است. کارمزد تبدیل بیت کوین بابت هر معامله 0.2 درصد کارمزد تبدیل + کارمزد شبکه می باشد.

کیف پول بیت کوین

برای ذخیره بیت کوین، گزینه‌های زیادی پیش روی شماست. صرافی بیت برگ برای حفاظت از بیت کوین شما، آن را نزد خود نگه نمی‌دارد و به کیف پول شما انتقال می‌دهد. کیف پول‌های مختلفی در بازار وجود دارند و می‌توانید براساس نیاز و موارد استفاده خود از آنها استفاده کنید. کیف پول‌های نرم‌افزاری بیت کوین مانند تراست ولت، یکی از گزینه‌های بسیار مورد استفاده و با امنیت بالا برای نگهداری و جا به جایی بیت کوین است. تراست ولت رایگان است و برای استفاده از آن هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنید. کیف‌پول‌های سخت افزاری بیت کوین نیز، امن‌تر هستند، اما برای داشتن آنها باید هزینه پرداخت کنید. هیچ گاه بیت کوین خود را در کیف پول‌های صرافی‌ها که به عنوان کیف پول گرم نیز شناخته می‌شوند، ذخیره نکنید. با این کار اختیار دارایی خود را به صرافی‌ها می‌سپارید و ریسک از دست رفتن دارایی شما بالا می‌رود.

قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین در بازار ارزهای دیجیتال به عوامل مختلفی بستگی دارد. عوامل مهم فاندامنتال، اقتصادی و سیاسی در نوسان قیمتی بیت کوین تاثیرگذارند. یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در قیمت بیت کوین، میزان عرضه و تقاضاست. با بالاتر رفتن عرضه بیت کوین قیمت آن کاهش می‌یابد و برعکس. برای اطلاع از قیمت بیت کوین و تاریخچه قیمتی آن، می‌توانید از سرویس قیمت لحظه‌ای بیت برگ استفاده کنید و قیمت بیت کوین را به صورت تتری و ریالی دنبال کنید. همچنین سرویس گوش به زنگ بیت برگ این امکان را برای شما فراهم آورده تا محدوده‌های مهم قیمتی بیت کوین را مشخص کنید و از رسیدن قیمت به این محدوده‌ها باخبر شوید.
سوالات متداول

واحد اندازه گیری ساتوشی (Satoshi) در بیت ‌کوین چیست؟

بیت ‌کوین‌ها به واحدهای کوچکتر به نام ساتوشی تقسیم می‌شوند. هر ساتوشی 0.00000001 بیت کوین ارزش دارد.

تسویه حساب بیت برگ چقدر طول می‌کشد؟

تسویه حساب برای بانک‌های ملت، سامان، آینده، پارسیان، پاسارگاد، ملی، تجارت، صادرات، شهر، سپه، کشاورزی و اقتصاد نوین به صورت آنی و پس از ثبت سفارش فروش، همه روزه حتی در ایام تعطیل انجام می‌شود. و در صورتی که شماره شبای سایر بانک ها را ثبت کرده باشید، تسویه حساب پس از گذشت ۲ ساعت از ثبت سفارش فروش، همه روزه بجز ایام تعطیل، بصورت پایا انجام خواهد شد.

قیمت بیت کوین در بیت برگ چگونه تعیین میشود؟

قیمت بیت کوین همانند سایر ارزهای رایج دنیا نوسان دارد با این تفاوت که قیمت آن را نهاد، سازمان و یا دولتی تعیین نمی‌کند بلکه میزان عرضه و تقاضای کاربران تنها معیار تعیین کننده قیمت بیت کوین است. در بیت برگ معیار قیمت گذاری، قیمت لحظه ای معاملات در صرافی بین المللی بایننس است.

استخراج (ماینینگ) بیتکوین چیست؟

بیت ‌کوین اغلب به عنوان یک "ذخیره ارزش" مانند طلا در نظر گرفته می‌شود و مانند طلا، بیت ‌کوین‌های جدید نیز با استخراج (حداکثر ۲۱ میلیون عدد) ایجاد می‌شوند. استخراج بیت ‌کوین فرآیندی است که در آن هزاران رایانه در سراسر جهان برای ثبت و تأیید تراکنش‌های شبکه با یکدیگر رقابت می‌کنند. این رایانه‌های تخصصی که به عنوان «ریگ ماینینگ» شناخته می‌شوند، معادلات مورد نیاز برای تأیید و ثبت تراکنش جدید را انجام می‌دهند. در روزهای اولیه، یک رایانه رومیزی معمولی به اندازه کافی قدرتمند بود که بتواند در آن شرکت کند و تقریباً به هر کسی که کنجکاو بود اجازه می‌داد تا قدرت خود را در استخراج (ماینینگ) امتحان کند. با این حال این روزها رایانه‌های مورد نیاز برای استخراج، تخصصی و اغلب متعلق به کسب ‌و کارها یا تعداد زیادی از افراد هستند که منابع خود را با هم ترکیب می‌کنند. از اکتبر 2021، محققان دانشگاه کمبریج تخمین می‌زنند که ماینرهای مستقر در ایالات متحده بالاترین درصد استخراج جهانی را بر اساس کشور دارند.

چه کسی و چگونه بیت ‌کوین را ایجاد کرد؟

اصول پشت بیت ‌کوین اولین بار در مقاله‌ای که در اواخر سال 2008 توسط شخص یا گروهی به نام ساتوشی ناکاموتو به صورت آنلاین منتشر شد. این مقاله اولین ایده برای استفاده از پول دیجیتال در زمینه‌های رمزنگاری و علوم کامپیوتر نبود (در واقع این مقاله به مفاهیم قبلی اشاره کرد) اما راه حلی منحصر به فرد برای مشکل ایجاد اعتماد بین نهادهای آنلاین مختلف بود. ناکاموتو یک جفت مفهوم در هم تنیده را ابداع کرد: کلید خصوصی بیت ‌کوین و دفتر کل بلاکچین. وقتی بیت ‌کوین را نگه می‌دارید، آن را از طریق یک کلید خصوصی کنترل می‌کنید. کلید خصوصی رشته ای از اعداد و حروف تصادفی است که یک خزانه مجازی حاوی خرید شما را باز می‌کند. هر کلید خصوصی در دفتر کل مجازی بلاکچین ردیابی می‌شود. هویت ساتوشی هرگز فاش نشده است و احتمالاً هرگز فاش نخواهد شد. در اوایل ظهور بیت ‌کوین، ناکاموتو یکی از تنها استخراج کنندگان آن بود. اعتقاد بر این است که سازنده شخصاً حدود یک میلیون عدد بیت ‌کوین استخراج کرده است. با قیمت فعلی، بیت ‌کوین‌های ناکاموتو ده‌ها میلیارد دلار ارزش دارند. این واقعیت که این بیت ‌کوین‌ها هرگز جا به جا نشده‌اند، از نظریه‌هایی حمایت می‌کند که ناکاموتو یا دسترسی به این کیف پول‌ها را از دست داده یا از دنیا رفته است.

بیت ‌کوین تا به حال چه به روزرسانی‌هایی داشته است؟

از آن‌جایی که بیت ‌کوین غیرمتمرکز و جامعه محور است، بسیاری از ارتقاهای بیت ‌کوین در قالب پیشنهادهای رسمی به نام پیشنهادات بهبود بیت کوین یا BIP انجام می‌شود. این فرآیند تضمین می‌کند که نرم‌افزار همیشه در حال ارتقا است که می‌تواند بیشتر به نیازهای جامعه کمک کند. هر کسی می‌تواند یک BIP پیشنهاد دهد و جامعه به طور جمعی BIP را رد یا تایید می‌کنند. یکی از ارتقاهای عمده پروتکل اجماع بیت ‌کوین، ارتقا SegWit است که در BIP 141 پیشنهاد شد و برای کمک به مقیاس پذیری بیت ‌کوین برای پشتیبانی از تراکنش‌های بیشتر برای پاسخگویی به تقاضای رو به رشد طراحی شده است. آخرین به روزرسانی بیت ‌کوین در حال حاضر Taproot می‌باشد که در راستای افزایش مقیاس پذیری شبکه بیت ‌کوین انجام شده است.

مفهوم فورک در بیت ‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال چیست؟

فورک‌ها نقاطی هستند که در آن نرم‌افزار اصلاح و دوباره راه اندازی می شود و در نتیجه دو زنجیره با یک زنجیره اصلی مشترک ایجاد می شود. دو نوع فورک وجود دارد: سافت فورک و هارد فورک. سافت فورک‌ها ارتقاهایی هستند که همچنان به نودهای ارتقا نیافته اجازه می‌دهد با نودهای ارتقا یافته تعامل داشته باشند. هارد فورک‌ها ارتقاهایی هستند که اجازه نمی‌دهند نودهای ارتقا نیافته با نودهای ارتقا یافته تعامل داشته باشند. بیت کوین‌کش (BCH) و ایکش (XEC) نمونه هایی از هارد فورک‌های بیت ‌کوین هستند.

امنیت شبکه بیت کوین چگونه تامین می‌شود؟

بیت کوین با الگوریتم SHA-256 رمزنگاری شده است که این الگوریتم متعلق به خانواده الگوریتم‌های هشینگ SHA-2 است و توسط فورک بیت کوین کش (BCH) و همچنین چندین ارز دیجیتال دیگر استفاده می‌شود. همچنین تعداد ماینرهای شبکه هر چه بیشتر باشد شبکه ایمن‌تر خواهد بود. این مورد به علت توزیع گسترده دفتر کل (لجر) می‌باشد.

بهترین کیف پول برای نگهداری بیت ‌کوین (BTC) کدام است؟

تحقیق و انتخاب کیف پول به عهده خودتان است و بیت برگ توصیه‌ای در این باره ندارد اما می‌توان از تراست ولت برای نگه‌داری این ارز استفاده کرد. در هر صورت خودتان نیز تحقیق داشته باشید چرا که مسئولیت انتخاب کیف پول به عهده خودتان است. توجه داشته باشید که اکثر کیف پول‌ها از بیت ‌کوین تحت شبکه خودش پشتیبانی می‌کند اما نسخه اسمارت‌چینی (BEP20) آن را می‌توان در تراست ولت نگهداری کرد.

تراکنش‌های بیت ‌کوین را در کدام مرورگرهای بلاکچینی می‌توان بررسی کرد؟

تراکنش‌های بیت ‌کوین تحت شبکه بیت ‌کوین (‌BTC) را می‌توان در مرورگرهای بلاکچینی زیر بررسی نمود: ‌Blockchain و Blockchair

رمز ارزهای مشابه بیت کوین

رمز ارزهای زیر عملکردی مشابه بیت کوین دارند

بیت گپ

نظرات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید


بیت برگAll rights reserved - © Copyright 2023