خرید و فروش ارز آوالانچ (آواکس) Avalanche | خرید و فروش AVAX

آوالانچ

AVAX - Avalanche
39.1تتر
9.52%

قیمت آوالانچ

2,170,050تومان
(29,028)

حجم معاملات آوالانچ

404,318,280,712تومان
بالاترین قیمت (۲۴ ساعت گذشته)
2,176,155تومان
پایین‌ترین قیمت (۲۴ ساعت گذشته)
1,950,270تومان
گوش به زنگگوش به زنگ نوسانات در بازار باشید
🔵 خرید وفروش ارزیسریع، آسان و مطمئن
🔴 بیش از ۲۵۰۰ نوع ارزتنها صرافی در ایران
🟡 قیمت های منصفانهکمترین مقدار کارمزد
🟢 پشتیبانی ۲۴ ساعتهحتی در ایام تعطیل

درباره آوالانچ

آوالانچ Avalanche یک بلاک چین لایه اول مانند بیت کوین و اتریوم است که با نماد AVAX در بازار معامله می‌شود. آوالانچ پلتفرمی است که برای اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز و شبکه بلاک چین بستری مناسب را فراهم می‌سازد. آوالانچ AVAX به عنوان یکی از رقبای اصلی اتریوم خود را معرفی کرده‌است و می‌خواهد جای آن را به عنوان بلاک چینِ قراردادهای هوشمند بگیرد. یکی از مزایای رقابتی آوالانچ نسبت به اتریوم، بالا بودن مقیاس‌پذیری آن است که می‌تواند تا حدود 6500 تراکنش را در ثانیه انجام دهد، بدون کندی و شلوغی شبکه.

ارز آوالانچ چگونه کار می‌کند و چه ویژگی‌هایی دارد؟

 

شبکه آوالانچ Avalanche از 3 بلاک‌چین مستقل تشکیل شده‌است که عبارتند از: 1. X-Chain  2. C-Chain  3. P-Chain

هرکدام از این زنجیره‌ها برای خود هدف مشخص و مستقلی دارند و برای موارد و تراکنش‎‌های متفاوتی استفاده می‌شوند. درواقع یکی از تفاوت‌های اصلی آوالانچ AVAX با بیت کوین  BTC و اتریوم ETH همین نکته است که برای هر تراکنش، همه نودها در بلاک‌چین درگیر نمی‌شوند.

بعد از ایجاد زنجیره اصلی در سال 2020، آوالانچ شروع به توسعه اکوسیستم اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز DApps و دیفای خود کرد. پروژه‌های اتریومی متفاوتی مانند سوشی سواپ و TrueUSD وارد اکوسیستم آوالانچ شدند و این پلتفرم سعی کرده تا میزان تعامل‌پذیری خود را با بلاک چین اتریوم بالا ببرد.

 

تاریخچه قیمت ارز آوالانچ AVAX

 

ارز دیجیتال آوالانچ با قیمت حدود 5 دلاری در سال 2020 وارد بازار ارزهای دیجیتال شد. تا پایان سال 2020، این ارز روند نزولی به خود گرفت و تا قیمت 2.9 دلاری کاهش پیدا کرد. با شروع سال 2021 آوالانچ قدرت تازه‌ای پیدا کرد و در ماه فوریه به سقف 55 دلاری رسید. اما دوباره تا اواسط تابستان 2021 روند اصلاحی در پیش گرفت و تا 10 دلار پایین آمد. با این حال این پایان کار نبود و این بار آوالانچ توانست سقف تازه‌ای بزند و به بالاترین قیمت خود در 135 دلار برسد.

در حال حاضر یعنی در اوایل سال 2023، آوالانچ در حدود قیمت 17 دلاری در حال نوسان است.

 

استیکینگ ارز دیجیتال آوالانچ

 

استیکینگ یا سپرده‌گذاری ارزهای دیجیتال، به فرآیند سپرده‌گذاری و دریافت سود بابت این سرمایه‌گذاری گفته می‌شود. آوالانچ AVAX را می‌توان استیک کرد و در حال حاضر سود سالانه آن حدود 12 درصد است. کمترین زمانی که برای استیکینگ ارز آوالانچ باید در نظر گرفته شود حدود 2 هفته است و حداقل میزان ارز سپرده‌گذاری شده 2 هزار AVAX است.

 

آیا آوالانچ برای سرمایه‌گذاری مناسب است؟

 

ارز دیجیتال آوالانچ درصدد حل معضل سه گانه بلاک‌چین است. معضلی که بلاک چین‌های بزرگی مانند بیت کوین و اتریوم با آن دست و پنجه نرم می‌کند و باعث کندی سرعت آنها می‌شود. اوالانچ قصد دارد تا شبکه‌ای امن و غیرمتمرکز به وجود بیاورد که مقیاس‌پذیری بالایی داشته باشد و سرعت آن با افزایش تراکنش‌ها پایین نیاید.

آوالانچ برای حل مشکل مقیاس‌پذیری، ساختار خاصی برای بلاک‌چین خود طراحی کرده‌است که از 3 بلاک‌چین مجزا تشکیل شده‌است. این کار هم غیرمتمرکز بودن را از بین نمی‌برد و هم ظرفیت بلاک چین را برای پردازش تراکنش‌ها بالا می‌برد. از طرف دیگر آوالانچ موفق شده تا تعامل پذیری خود را با بلاک‌چین‌های دیگر افزایش دهد و راهی را برای ورود آنها به شبکه خود پیدا کند.

قابلیت‌های تازه آوالانچ Avalanche و امتیازاتی که دارد، از عوامل بنیادی مهم و تاثیرگذار در آینده آن خواهند بود و آن را به ارزی آینده‌دار تبدیل می‌کنند. البته قبل از تصمیم‌گیری برای سرمایه‌گذاری، بهتر است حتما تحقیقات خود را به عمل آورید و براساس مدیریت مالی و سطح ریسک خود سرمایه‌گذاری کنید.

خرید آوالانچ

ارز دیجیتال آوالانچ یکی از ارزهای مهم و پرمعامله بازار است. به دلیل محدودیت‌های بین‌المللی، صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی بهترین انتخاب، برای خرید آوالانچ به شمار می‌آیند. صرافی ارز دیجیتال بیت برگ، محیطی ساده و کاربردی را برای شما فراهم کرده تا بتوانید آوالانچ خود را به صورتی امن و سریع و با بهترین قیمت خریداری کنید. برای خرید آوالانچ در صرافی بیت برگ، کافیست ابتدا ثبت نام و سپس احراز هویت کنید. پس از طی این مراحل می‌توانید با کمترین کارمزد و در سریع‌ترین زمان، سفارش خرید آوالانچ خود را ثبت کرده و پس از پرداخت وجه، آن را در کیف پول خود دریافت کنید. صرافی بیت برگ یک صرافی OTC است، یعنی هیچ گاه آوالانچ خریداری شده را نزد خود نگه نمی‌دارد و سریعا به کیف پول شما منتقل می‌کند. در نتیجه دارایی دیجیتالی شما همیشه امن می‌ماند و خطری آن را تهدید نخواهد کرد.

فروش آوالانچ

فروش آوالانچ در صرافی بیت برگ به صورت سریع و با بهترین قیمت صورت می‌گیرد. برای فروش آوالانچ، مقدار آوالانچ مورد نظر خود را به آدرس صرافی منتقل می‌کنید و پس از انجام سفارش، مبلغ فروش به صورت آنی به کیف پول ریالی شما واریز می‌شود. واریز از کیف پول ریالی به حساب بانکی نیز، در بیش از 10 بانک طرف قرارداد، به صورت آنی انجام می‌شود. فروش آوالانچ در صرافی بیت برگ برای شما هزینه‌ای ندارد و کارمزد فروش آوالانچ در بیت برگ رایگان می‌باشد. تهدید نخواهد کرد.

تبدیل آوالانچ

خرید و فروش آوالانچ در بیت برگ به صورت ریالی است، اما با سرویس تبدیل ارز، می‌توانید آوالانچ خود را به هر ارز دیگری تبدیل کنید. با این سرویس کارمزد کمتری می‌پردازید و ارز ریال را به عنوان واسطه حذف می‌کنید. به عنوان مثال برای تبدیل آوالانچ به تتر، نیاز نیست که ابتدا آوالانچ خود را بفروشید و با پول فروش آن تتر خریداری کنید، بلکه به صورت مستقیم، آوالانچ خود را به تتر تبدیل می‌کنید. امکان تبدیل بیت کوین به ده ها ارز دیجیتال وجود دارد و هزینه معاملات شما بسیار پایین آمده است. کارمزد تبدیل آوالانچ بابت هر معامله 0.2 درصد کارمزد تبدیل + کارمزد شبکه می باشد.

کیف پول آوالانچ

برای ذخیره آوالانچ، گزینه‌های زیادی پیش روی شماست. صرافی بیت برگ برای حفاظت از آوالانچ شما، آن را نزد خود نگه نمی‌دارد و به کیف پول شما انتقال می‌دهد. کیف پول‌های مختلفی در بازار وجود دارند و می‌توانید براساس نیاز و موارد استفاده خود از آنها استفاده کنید. کیف پول‌های نرم‌افزاری آوالانچ مانند تراست ولت، یکی از گزینه‌های بسیار مورد استفاده و با امنیت بالا برای نگهداری و جا به جایی آوالانچ است. تراست ولت رایگان است و برای استفاده از آن هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنید. کیف‌پول‌های سخت افزاری آوالانچ نیز، امن‌تر هستند، اما برای داشتن آنها باید هزینه پرداخت کنید. هیچ گاه آوالانچ خود را در کیف پول‌های صرافی‌ها که به عنوان کیف پول گرم نیز شناخته می‌شوند، ذخیره نکنید. با این کار اختیار دارایی خود را به صرافی‌ها می‌سپارید و ریسک از دست رفتن دارایی شما بالا می‌رود.

قیمت آوالانچ

قیمت آوالانچ در بازار ارزهای دیجیتال به عوامل مختلفی بستگی دارد. عوامل مهم فاندامنتال، اقتصادی و سیاسی در نوسان قیمتی آوالانچ تاثیرگذارند. یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در قیمت آوالانچ، میزان عرضه و تقاضاست. با بالاتر رفتن عرضه آوالانچ قیمت آن کاهش می‌یابد و برعکس. برای اطلاع از قیمت آوالانچ و تاریخچه قیمتی آن، می‌توانید از سرویس قیمت لحظه‌ای بیت برگ استفاده کنید و قیمت آوالانچ را به صورت تتری و ریالی دنبال کنید. همچنین سرویس گوش به زنگ بیت برگ این امکان را برای شما فراهم آورده تا محدوده‌های مهم قیمتی آوالانچ را مشخص کنید و از رسیدن قیمت به این محدوده‌ها باخبر شوید.
سوالات متداول

از کجا AVAX بخریم؟

بیت برگ اولین صرافی آنلاین خرید و فروش ارزهای دیجیتال بدون واسطه در ایران است، شما می‌توانید به راحتی با طی فرایند خرید در بیت برگ، AVAX بخرید.

رمز ارزهای مشابه آوالانچ

رمز ارزهای زیر عملکردی مشابه آوالانچ دارند

بیت گپ

نظرات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید


بیت برگAll rights reserved - © Copyright 2023