خرید سولانا | فروش Solana | قیمت ، نمودار و کیف پول ارز دیجیتال سولانا

سولانا

SOL - Solana
148.2144تتر
2.183%

قیمت سولانا

9,500,543تومان
(27,469)

حجم معاملات سولانا

4,749,808,163,959تومان
بالاترین قیمت (۲۴ ساعت گذشته)
9,864,092تومان
پایین‌ترین قیمت (۲۴ ساعت گذشته)
9,333,434تومان
گوش به زنگگوش به زنگ نوسانات در بازار باشید
🔵 خرید وفروش ارزیسریع، آسان و مطمئن
🔴 بیش از ۲۵۰۰ نوع ارزتنها صرافی در ایران
🟡 قیمت های منصفانهکمترین مقدار کارمزد
🟢 پشتیبانی ۲۴ ساعتهحتی در ایام تعطیل

درباره سولانا

سولانا با نماد SOL یکی از انواع ارزهای دیجیتال است که مشابه با ارز دیجیتال اتریوم یک شبکه پرداخت متن باز مبتنی بر بلاکچین است. سولانا در اواخر سال 2017 توسط مهندسان سابق کوالکام ، اینتل و دراپ باکس تاسیس شد.

سولانا یک پلتفرم محاسباتی غیرمتمرکز است که از ارز SOL برای پرداخت تراکنش‌ها استفاده می‌کند. هدف سولانا بهبود مقیاس پذیری بلاکچین با استفاده از ترکیبی از الگوریتم اثبات اجماع سهام است که به اصطلاح اثبات تاریخ (Proof of History) نامیده می‌شود. در نتیجه، سولانا ادعا می کند که می تواند تراکنش‌های زیادی را بدون قربانی کردن تمرکززدایی پشتیبانی کند.

سولانا یک پلتفرم محاسباتی رمزنگاری است که هدف آن دستیابی به سرعت بالای تراکنش بدون به خطر انداختن تمرکززدایی است. مانند اتریوم، سولانا هم یک ارز دیجیتال و هم یک پلتفرم انعطاف‌پذیر برای اجرای برنامه‌های غیرمتمرکز (dapps) است. شبکه سولانا (Solana) بر توان عملیاتی بالا و زمان پردازش سریع متمرکز است. سولانا از طریق فناوری اثبات تاریخ (PoH) خود به این امر دست می‌یابد. سولانا ادعا می‌کند که می‌تواند در هر ثانیه حدود 50000 تراکنش را پردازش کند و یکی از سریع ترین بلاکچین‌ها در این صنعت است. در مقایسه با 15 تراکنش یا کمتر برای اتریوم این عدد تعداد بالایی می‌باشد. البته دقت داشته باشید ارتقای اتریوم دو که در حال حاضر در حال انجام است، به گونه‌ای طراحی شده است که اتریوم را بسیار سریع‌تر از حالا خواهد کرد. بلاکچین سولانا به صورت خطی تراکنش‌ها را رمزنگاری می‌کند تا یک نظم قابل تایید از تمام فعالیت‌های شبکه برای رسیدن به این سرعت‌ها را ایجاد کند. وب سایت رسمی این پروژه دارای قابلیتی است که کاربران شکاک را به تست شبکه دعوت می‌کند.

از آنجایی که سولانا بسیار سریع است، ازدحام تراکنش‌ها و در نتیجه هزینه‌ها کمتر است. توسعه دهندگان امیدوارند سرعت بالا و کارمزدهای پایین در نهایت سولانا را قادر سازد تا با پردازشگرهای پرداخت متمرکز مانند ویزا رقابت کند. ارز SOL توکن بومی شبکه سولانا در درجه اول برای هزینه‌های تراکنش‌ها استفاده می‌شود و عرضه نامحدودی دارد. با این حال، بلاکچین این ارز پنجاه درصد از SOL مورد استفاده در کارمزد هر تراکنش را می سوزاند تا سطح تورم سال به سال را حفظ کند. هر کسی که SOL کافی داشته باشد می‌تواند به اعتبارسنجی شبکه تبدیل شود و از فرآیند اجماع مورد نیاز برای اجرای بلاکچین پشتیبانی کند.

سولانا ادعا می‌کند از صرافی‌ها گرفته تا شبکه‌های پرداخت، از ایجاد زیرساخت‌های غیرمتمرکز پشتیبانی می‌کند. هدف آن "وب 3.0 با سرعت وب 2.0" است. هر بلاک آن در 400 میلی ثانیه تشکیل می‌شود و نهایی شدن آن در کمتر از یک ثانیه صورت می‌گیرد. توسعه دهندگان همچنین می‌توانند به زبانی که با آن آشنا هستند (از جمله Rust، C و C++) کدنویسی کنند.

سولانا ادعا می‌کند که با توجه به کارمزدهای بالای تراکنش‌ها در برخی از بلاکچین‌ها که برای بسیاری از کاربران و همچنین سازمان‌هایی که امیدوارند روی بلاکچین فعالیت کنند، نگرانی‌های دائمی وجود دارد، رویکرد سولانا به کاهش هزینه‌ها حتی با افزایش تعداد کاربران کمک می‌کند. در نهایت، این پروژه مطمئن است که می‌تواند از برنامه‌های کاربردی با "میلیاردها کاربر" پشتیبانی کند.

تاریخچه قیمت سولانا

 

سولانا در اوایل سال 2020 طی یک عرضه اولیه به بازار عرضه شد. قیمت اولیه ارز سولانا در ماه آوریل این سال، در حدود 0.04 دلار بود و تا پایان سال 2020 از حدود 3.5 دلار بیشتر نشد. اما در سال 2021 و با شروع بازار گاوی در سراسر بازار ارزهای دیجیتال، سولانا هم از این روند صعودی بی نصیب نماند و با رشدی چندین درصدی رو به رو شد. بیشترین قیمت سولانا در سال 2021 در ماه نوامبر این سال اتفاق افتاد که سولانا به حدود 250 دلاری رسید.

سولانا یکی از ارزهای است که هم فاندامنتال قوی‌ای در بازار دارد و هم توانسته‌است که رشد زیادی را در قیمت خود نشان دهد. اگر از ابتدا در سولانا سرمایه‌گذاری می‌کردید، در سقف قیمتی این ارز، شاهد رشد 5400 درصدی بودید، یعنی سرمایه شما 5400 درصد رشد می‌کرد. در حال حاضر هنوز هم سولانا یکی از ارزهای مهم بازار به شمار می‌آید که جزو 20 ارز دیجیتال، از نظر ارزش بازار یا مارکت کپ است.

 

عرضه سولانا به چه شکل است؟

 

در حال حاضر حدود 367 میلیون سولانا در گردش وجود دارد و باید بدانید که این ارز سقف عرضه مشخصی ندارد. سقف عرضه به این معناست که توکن‌های سولانا می‌توانند افزایش یابند و مانند بیت کوین محدود نیستند. همانطور که می‌دانید سقف عرضه بیت کوین 21 میلیون کوین است و بیشتر از این تعداد، بیت کوین نخواهیم داشت.

نحوه توزیع سولانا نیز متفاوت است. تمام سولاناهایی که به وجود آمده‌اند وارد بازار و عرضه نشده‌اند، بلکه قسمتی از آن به صورت درصدی به سرمایه‌گذاران و اعضای تیم سولانا داده شده‌است. اگر بخواهیم دقیق‌تر آن را توضیح دهیم؛ 16 درصد از عرضه سولانا در فرآیند عرضه اولیه آن یا ICO وارد چرخه شدند. حدود 13 درصد از آن به سرمایه‌گذاران اولیه تخصیص یافته‌است، 12.79 درصد به تیم سولانا داده‌شده و 10.46 درصد به موسسه سولانا اهدا شده‌است.

توزیع توکن‌های سولانا بدین شکل، باعث بدبینی و اعتراض سرمایه‌گذاران و خریداران سولانا شده و به نوعی غیرمتمرکز بودن آن را زیر سوال برده‌است.

 

نقاط مثبت و منفی سرمایه‌گذاری در سولانا

 

سولانا توسط متخصصینی از شرکت‌های بزرگ تکنولوژی آمریکایی مانند ماکروسافت، اینتل و ... به وجود آمده‌است و اکوسیستم جذابی را برای خود ایجاد کرده‌است. در این اکوسیستم، انواع اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز یا DApps به کمک قراردادهای هوشمند امکان بارگزاری و ایجاد شدن دارند. همچنین سولانا برای خود یک بازار NFT ایجاد کرده است که توانسته کاربران زیادی را به خود جلب کند. در سال 2021 با ایجاد کالکشن the Degenerate Ape قیمت سولانا به سقف قیمتی خود در آن زمان، یعنی 60 دلار رسید.

رشد بیشتر NFT های بازی و ... باعث رشد سولانا نیز خواهد شد و تاثیر مثبتی در قیمت آن دارد. با این حال باید بدانید که سولانا تا به حال دچار نقایص و حملات متعددی شده‌است. این حملات و قطعی شبکه، یکی از نقاط ضعف مهم سولانا به شمار می‌آید که باعث ضرر سرمایه‌گذاران و از دست رفتن قسمتی از سرمایه آنها شده‌است. به همین دلیل در صورتی که قصد دارید در این ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری کنید، بهتر است با مطالعه بیشتری راجع به نواقص و امتیازات آن عمل کنید و تحقیقات خود را داشته باشید.

 

آینده ارز سولانا چگونه خواهد بود؟

 

سولانا برای رقابت با اتریوم به بازار آمده‌است و سعی داشته تا سرعت تراکنش‌ها را بالا ببرد. یکی از مشکلات دیگر بلاک‌چین‌ها پایین بودن سرعت تراکنش است که برای اتریوم به 15 تراکنش در ثانیه می‌رسد.(البته با ارتقای اتریوم به اتریوم 2.0، قرار است سرعت تراکنش‌های آن افزایش یابد.)اما سولانا توانسته است که هم سرعت تراکنش‌ها را بالا ببرد و هم کارمزد دریافتی را کاهش دهد. با این حال، این بالارفتن سرعت با کاهش امنیت شبکه مواجه شده و حملاتی اتفاق افتاده است.

شبکه سولانا در حال پیشرفت و بهبود خود است و می‌خواهد جای سیستم پرداختی سنتی مانند پی پال (PayPal) و ویزا (Visa) را بگیرد. در حال حاضر به سولانا، ویزای غیرمتمرکز گفته می‌شود. سیستم‌های پرداختی متمرکزی مانند ویزا کارت و پی پال می‌توانند هزاران تراکنش را در ثانیه و با کارمزد بسیار کمی انجام دهند و این مهم‌ترین دلیل محبوبیت آنهاست. اگر سولانا بتواند مشکلات امنیتی خود را حل کند، آینده درخشانی خواهد داشت و مطمئنا با رشد زیادی رو به رو خواهد شد.

خرید سولانا

ارز دیجیتال سولانا یکی از ارزهای مهم و پرمعامله بازار است. به دلیل محدودیت‌های بین‌المللی، صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی بهترین انتخاب، برای خرید سولانا به شمار می‌آیند. صرافی ارز دیجیتال بیت برگ، محیطی ساده و کاربردی را برای شما فراهم کرده تا بتوانید سولانا خود را به صورتی امن و سریع و با بهترین قیمت خریداری کنید. برای خرید سولانا در صرافی بیت برگ، کافیست ابتدا ثبت نام و سپس احراز هویت کنید. پس از طی این مراحل می‌توانید با کمترین کارمزد و در سریع‌ترین زمان، سفارش خرید سولانا خود را ثبت کرده و پس از پرداخت وجه، آن را در کیف پول خود دریافت کنید. صرافی بیت برگ یک صرافی OTC است، یعنی هیچ گاه سولانا خریداری شده را نزد خود نگه نمی‌دارد و سریعا به کیف پول شما منتقل می‌کند. در نتیجه دارایی دیجیتالی شما همیشه امن می‌ماند و خطری آن را تهدید نخواهد کرد.

فروش سولانا

فروش سولانا در صرافی بیت برگ به صورت سریع و با بهترین قیمت صورت می‌گیرد. برای فروش سولانا، مقدار سولانا مورد نظر خود را به آدرس صرافی منتقل می‌کنید و پس از انجام سفارش، مبلغ فروش به صورت آنی به کیف پول ریالی شما واریز می‌شود. واریز از کیف پول ریالی به حساب بانکی نیز، در بیش از 10 بانک طرف قرارداد، به صورت آنی انجام می‌شود. فروش سولانا در صرافی بیت برگ برای شما هزینه‌ای ندارد و کارمزد فروش سولانا در بیت برگ رایگان می‌باشد. تهدید نخواهد کرد.

تبدیل سولانا

خرید و فروش سولانا در بیت برگ به صورت ریالی است، اما با سرویس تبدیل ارز، می‌توانید سولانا خود را به هر ارز دیگری تبدیل کنید. با این سرویس کارمزد کمتری می‌پردازید و ارز ریال را به عنوان واسطه حذف می‌کنید. به عنوان مثال برای تبدیل سولانا به تتر، نیاز نیست که ابتدا سولانا خود را بفروشید و با پول فروش آن تتر خریداری کنید، بلکه به صورت مستقیم، سولانا خود را به تتر تبدیل می‌کنید. امکان تبدیل بیت کوین به ده ها ارز دیجیتال وجود دارد و هزینه معاملات شما بسیار پایین آمده است. کارمزد تبدیل سولانا بابت هر معامله 0.2 درصد کارمزد تبدیل + کارمزد شبکه می باشد.

کیف پول سولانا

برای ذخیره سولانا، گزینه‌های زیادی پیش روی شماست. صرافی بیت برگ برای حفاظت از سولانا شما، آن را نزد خود نگه نمی‌دارد و به کیف پول شما انتقال می‌دهد. کیف پول‌های مختلفی در بازار وجود دارند و می‌توانید براساس نیاز و موارد استفاده خود از آنها استفاده کنید. کیف پول‌های نرم‌افزاری سولانا مانند تراست ولت، یکی از گزینه‌های بسیار مورد استفاده و با امنیت بالا برای نگهداری و جا به جایی سولانا است. تراست ولت رایگان است و برای استفاده از آن هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنید. کیف‌پول‌های سخت افزاری سولانا نیز، امن‌تر هستند، اما برای داشتن آنها باید هزینه پرداخت کنید. هیچ گاه سولانا خود را در کیف پول‌های صرافی‌ها که به عنوان کیف پول گرم نیز شناخته می‌شوند، ذخیره نکنید. با این کار اختیار دارایی خود را به صرافی‌ها می‌سپارید و ریسک از دست رفتن دارایی شما بالا می‌رود.

قیمت سولانا

قیمت سولانا در بازار ارزهای دیجیتال به عوامل مختلفی بستگی دارد. عوامل مهم فاندامنتال، اقتصادی و سیاسی در نوسان قیمتی سولانا تاثیرگذارند. یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در قیمت سولانا، میزان عرضه و تقاضاست. با بالاتر رفتن عرضه سولانا قیمت آن کاهش می‌یابد و برعکس. برای اطلاع از قیمت سولانا و تاریخچه قیمتی آن، می‌توانید از سرویس قیمت لحظه‌ای بیت برگ استفاده کنید و قیمت سولانا را به صورت تتری و ریالی دنبال کنید. همچنین سرویس گوش به زنگ بیت برگ این امکان را برای شما فراهم آورده تا محدوده‌های مهم قیمتی سولانا را مشخص کنید و از رسیدن قیمت به این محدوده‌ها باخبر شوید.
سوالات متداول

از کجا SOL بخریم؟

بیت برگ اولین صرافی آنلاین خرید و فروش ارزهای دیجیتال بدون واسطه در ایران است، شما می‌توانید به راحتی با طی فرایند خرید در بیت برگ، SOL بخرید.

بنیان گذاران پلتفرم سولانا (SOL) چه کسانی هستند؟

تیم موسس سولانا شامل آناتولی یاکوونکو، گرگ فیتزجرالد، راج گوکال و استفن آکریج مستقر در کالیفرنیا هستند. Solana Labs شرکت مادر این پلتفرم است و کارمندان این شرکت قبلاً برای شرکت‌هایی مانند Apple، Qualcomm، Intel، Google، Microsoft و Twitter کار می‌کردند.

تراکنش‌های سولانا را در کدام مرورگرهای بلاکچینی می‌توان بررسی کرد؟

تراکنش‌های سولانا (SOL) تحت شبکه سولانا را می‌توان در مرورگر بلاکچینی solscan و explorer.solana بررسی کرد.

چه ویژگی‌هایی پلتفرم سولانا (SOL) را منحصر به فرد می‌کند؟

زمانی که بیت کوین بیش از یک دهه پیش اختراع شد، یک مشکل پیچیده را حل کرد و آن این بود که چگونه می‌توان برای افراد غریبه در هر کجای دنیا تراکنش‌های مالی را از طریق اینترنت بدون واسطه‌های مالی و پردازشگرهای پرداخت مانند ویزا یا مسترکارت ممکن سازد. فناوری که تراکنش‌های غیرمتمرکز را ممکن می‌سازد بلاکچین نامیده می‌شود. بلاکچین‌ها قبلاً در مقایسه با شبکه‌های متمرکز مانند شبکه‌هایی که شرکت‌های کارت اعتباری استفاده می‌کنند، یک نقطه ضعف بزرگ داشتند و آن سرعت تراکنش بود. از آگوست 2021، اتریوم معمولا کمتر از 15 تراکنش در ثانیه را پردازش می‌کند. در مقایسه با ده‌ها هزار تراکنش برای شبکه ویزا این عدد بسیار کم است. سولانا یکی از بسیار راه حل‌های رمزنگاری جدید است که هدف آن سریع‌تر و مقیاس پذیرتر کردن شبکه‌های رمزنگاری است. این ارز از مجموعه‌ای از فناوری‌های هوشمندانه، از جمله مکانیزم جدیدی به نام «اثبات تاریخ» استفاده می‌کند.

ارز سولانا (SOL) چه کاربردهایی دارد؟

رایانه‌هایی که شبکه را ایمن می‌کنند اعتباردهنده یا ولیدیتور نامیده می‌شوند. دارندگان ارز SOL در ازای فرصتی برای کسب SOL و کاهش هزینه‌ها، ارز خود را برای تبدیل شدن به یک اعتبارسنج استیک می‌کنند. (دقت کنید که اعتبارسنج‌ها به دانش فنی نسبتاً بالایی نیز نیاز دارند.) ارز SOL همچنین به عنوان یک "توکن حاکمیتی" عمل می‌کند، به این معنی که دارندگان این ارز می‌توانند در مورد ارتقاهای آینده و پیشنهادات حاکمیتی ارائه شده توسط جامعه سولانا رای دهند.

چه نوع برنامه هایی روی پلتفرم سولانا (SOL) اجرا می‌شوند؟

سولانا نیز مانند اتریوم یک پلتفرم محاسباتی است که می‌تواند با قراردادهای هوشمند تعامل داشته باشد. قراردادهای هوشمند طیف وسیعی از برنامه‌ها، از بازارهای NFT و امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) گرفته تا بازی‌ها را تحت پوشش قرار می‌دهند. اکوسیستم سولانا میلیاردها دلار دارایی را پشتیبانی می‌کند. یکی از دلایلی که کاربر ممکن است برنامه‌ای را انتخاب کند که روی سولانا اجرا می‌شود این است که سرعت بالا و ازدحام پایین در این شبکه منجر به هزینه‌های کمتر می‌شود.

بهترین کیف پول برای نگهداری سولانا (SOL) کدام است؟

تحقیق و انتخاب کیف پول به عهده خودتان است و بیت برگ توصیه‌ای در این باره ندارد اما می‌توان از تراست ولت برای نگه‌داری این ارز استفاده کرد. در هر صورت خودتان نیز تحقیق داشته باشید چرا که مسئولیت انتخاب کیف پول به عهده خودتان است. توجه داشته باشید که اکثر کیف پول‌ها از سولانا تحت شبکه خودش پشتیبانی می‌کند اما نسخه اسمارت‌چینی (BEP20) آن را می‌توان در تراست ولت نگهداری کرد.

زمان دریافت سولانا (SOL) در بیت برگ چقدر است؟

در خرید اول بنا به دستور پلیس فتا، ارسال سولانا (SOL) در اولین سفارش خرید شما پس از ۲۴ ساعت از زمان خرید شما صورت می پذیرد، این محدودیت تنها برای خرید اول بوده و در خرید های بعدی پس از ثبت خرید، سولانا (SOL) بصورت آنی ارسال می‌گردد. در خرید دوم به بعد، واریز سولانا (SOL) در لحظه به صورت آنی حتی در ایام تعطیل به کیف پول شما انجام می‌شود.

قیمت سولانا (SOL) در بیت برگ چگونه تعیین می‌شود؟

قیمت سولانا (SOL) همانند سایر ارزهای رایج دنیا نوسان دارد با این تفاوت که قیمت آن را نهاد، سازمان و یا دولتی تعیین نمی‌کند بلکه میزان عرضه و تقاضای کاربران تنها معیار تعیین کننده قیمت سولانا (SOL) است. در بیت برگ معیار قیمت گذاری، قیمت لحظه ای معاملات در صرافی بین المللی بایننس است.

رمز ارزهای مشابه سولانا

رمز ارزهای زیر عملکردی مشابه سولانا دارند

بیت گپ

نظرات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید


بیت برگAll rights reserved - © Copyright 2023