رقصنده با گرگ
رقصنده با گرگ

تحلیل قیمت سولانا: سقوط به ۷۵ دلار یا صعود به ۱۱۷ دلار؟

قیمت سولانا (SOL) از زمانی که در ۱۵ دسامبر ۲۰۲۳ به ۱۲۶ دلار رسید، به تدریج کاهش یافته و در حال حاضر به زیر سطح روانی ۱۰۰ دلار سقوط کرده است.
بررسی دقیق نمودار سولانا در بازه زمانی شش ساعته به تعیین جهت روند SOL کمکی نمی‌کند؛ زیرا پرایس اکشن آن سیگنال‌های متفاوتی ارائه می‌دهد. در مسیر صعودی، پرایس اکشن سولانا یک بریک آوت از خط روند مقاومتی نزولی و تایید آن به عنوان حمایت را نشان می‌دهد. با این حال، یک مثلث متقارن کوتاه مدت را نیز در خود جای داده است (خط‌چین‌های مشکی). این ساختار مثلثی اغلب به عنوان یک الگوی ادامه‌دهنده عمل می‌کند. و از آنجایی که پس از یک حرکت رو به پایین تشکیل شده، احتمالاً منجر به ریزش قیمت خواهد شد..
در همین حال، تحلیلگران تکنیکال از نظریه امواج الیوت برای تعیین جهت روند استفاده می‌کنند. محتمل‌ترین موج‌شماری نشان می‌دهد که مثلث مذکور بخشی از موج B در ساختار اصلاحی A-B-C (خطوط سفید) است. دادن نسبت ۱:۰٫۶۱۸ به امواج A:C منجر به کاهش قیمت به محدوده ۷۸ دلار می‌شود که به منطقه حمایتی افقی اصلی در ۷۵ دلار نزدیک است. هدف مشابهی با ساختار الگوی مثلث هم پیش‌بینی می‌شود. برای تحقق این پیش‌بینی، قیمت باید تا ۲۵ درصد سقوط کند..
در مقابل و علی‌رغم این پیش‌بینی نزولی، خروج قیمت از ساختار الگوی مثلثی به سمت بالا، به معنای ثبت یک کف محلی خواهد بود. در چنین شرایطی، قیمت SOL می‌تواند ۱۸ درصد افزایش یابد و به مقاومت بعدی در ۱۱۷ دلار برسد
thumbnail
اعلانات
تنظیمات